Година пам’яті «Рейд безстрашних: їхня кров і любов»

Нема Любові понад ту,
Що окропила кров’ю Крути...
                         В. Письменний

Так уже склалося, що день 29 січня в історії України нерозривно пов’язаний зі словом Крути – саме там у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу.
Бій під Крутами – це героїчна й водночас трагічна сторінка нашої історії. Тоді загинув цілий студентський  курінь, триста юнаків – цвіт української нації. Крути  - це Голгофа  українського студентства, української молоді,  це наша незагойна рана.

Тим, хто віддав своє життя за свободу і незалежність нашої держави  було присвячено годину пам’яті «Рейд безстрашних: їхня кров і любов», яку провели 28 січня завідувач КЗ «Великолепетиська районна дитяча бібліотека» Тетяна Хребтова та директор КЗ «Великолепетиський районний краєзнавчий музеї ім. О. І. Ціпко» Микола Марченко для учнів 8-10-х класів КЗ «Великолепетиський ОЗЗСО І-ІІІ ступенів».
Відкрила захід Тетяна Хребтова,  яка розповіла про трагічні події  далекого 1918 року.
Про  події, які передували Крутянській битві, політику тогочасного уряду  розповів Микола Марченко, провівши аналогію з  сьогоденням.
Також учасники заходу прослухали пісні та переглянули відеофільм «Недооціненний урок історії. Герої Крут», присвячені Героям Крут.
Присутні схилили голови у хвилині мовчання на знак поваги до подвигу тих молодих лицарів, які далекого січневого ранку заступили собою шлях ворогам на Київ в їм’я  своєї  України. Вони загинули, щоб ми жили.
Вічна слава Героям!