Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області повідомляє!

Згідно з пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.2020 № 251 «Деякі питання підвищень пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році» на виконання ч.2 ст.42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»  та постанови Кабінету Міністрів України «Про проведення індексації пенсій у 2019 році» від 20.02.2019 №124 з травня 2020 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Херсонській області проведено автоматизований перерахунок пенсійних виплат із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якого сплачено страхові внески, який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,11.

Отже, особам, які отримують пенсію за Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», здійснено осучаснення пенсійних виплат шляхом застосування для обчислення пенсії середньої заробітної плати (доходу)  по Україні у розмірі 4888,83 грн (4404,35 грн х 1,11). Такий самий показник заробітної плати застосовано і для перерахунку пенсій особам із числа військовослужбовців строкової служби та членам їх сімей, яким розраховано пенсію із заробітку відповідно до ч.1 ст.43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Пенсії, призначені відповідно до ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у розмірі відшкодування фактичних збитків  перераховані з урахуванням середньої заробітної плати 1206,25 грн (1086,71 грн  х 1,11).

Якщо зростання пенсії в результаті перерахунку (з урахуванням надбавок і доплат, за виключенням пенсії за особливі заслуги перед Україною) менше за 100 грн, здійснюється доплата до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсії.

У осіб, які отримують пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, мають страховий стаж, передбачений абзацом першим частини першої статті 28 зазначеного Закону (чоловіки - 35 років, жінки – 30 років) та у яких  за результатом перерахунку загальний розмір пенсій з урахуванням надбавок та підвищень (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною) не досяг 2100 грн,  таким особам встановлена доплата до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

Пенсії, призначені за спеціальними законами (державним службовцям та прирівняним до них особам, працівникам прокуратури, науковцям тощо) не перераховуються. Але, якщо у цих осіб  розмір пенсії за Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з 01.05.2020 вищий ніж розмір пенсії за нормами спеціальних законів, таким особам пенсія перераховується за матеріалами пенсійних справ (без особистого звернення до органів Фонду). За доцільністю, у разі наявного страхового стажу після призначення (перерахунку) пенсії  або зміні даних про заробітну плату, пенсія може бути перерахована на загальних підставах по заяві в терміни, передбачені статтею 45 вищевказаного Закону.

Наводимо найбільш типові приклади щодо розрахунку пенсій з урахуванням нового показника прожиткового мінімуму.

Довідкову інформацію можна отримати за телефонами «гарячої лінії» головного управління (0552) 353902,

для мешканців Великолепетиського району – (05543) 23261.

Залишайтеся вдома! Не ризикуйте своїм здоров'ям та життям!