Говоримо українською правильно

Нетлінним скарбом століть називають національну мову і літературу. Скарбом, що передається від покоління до покоління, що об'єднує минуле й прийдешнє. Мова – живий організм, вона розвивається за своїми законами, а тому треба у чистоті берегти цей нетлінний скарб.
З метою популяризації української мови, її багатства і величі, значення рідної мови в житті кожного громадянина України, розвитку в учнів любов до України, почуття гордості за славне минуле рідного краю та народу та  в рамках обласного бібліомарафону «Мова єднання», 01 лютого 2019 року бібліотекарем комунального закладу «Великолепетиська центральна районна бібліотека  ім. О. М. Семашка» Оленою Бровченко та шкільним бібліотекарем комунального закладу «Великолепетиський опорний заклад ЗСО І-ІІІ ступенів» Галиною Кубатко для учнів 6-а класу було проведено тренінг «Говоримо українською правильно». 

На прикладі ілюстрацій інфографіки «Український інтерес» Анастасії Туловської та за книгою Марії Волощак «Неправильно – Правильно» були розглянуті найбільш типові помилки у вживанні слів, учні ознайомилися з російською калькою та суржиком, якими переповнена наша мова. З великим захопленням діти власноруч створили лепбук «Мова – втілення думки»,  переглянули мультфільм «Цікавинки про українську мову» та ознайомилися з книжковою виставкою «Мова – це духовне обличчя людини».
Рідна мова…Скільки в тобі чарівних звуків, животворного трепету і вогню. Скільки в тобі доброти і лагідності, мудрості земної, закладеної ще славними вільнолюбними предками . Що може бути дорожче для людини як рідна мова.
І ми повинні, що подальша доля нашої мови залежить від нас! Від того, як буде рідне слово бриніти в нашій душі, так воно буде жити в ній. Тож вболівайте за рідне слово, вірте в його чарівну силу, адже вона того варта, бо це мова нашої країни!

Категорії статті РДА: