«Григорій Сковорода – християнський філософ світу»

Коли твердо йдеш шляхом,
яким почав йти,
ти щасливий…
                    Г. Сковорода
 
Україна - це особистості, які формують обличчя її історії. "Від бідних бідний народився, нужду підклав, нуждою вкрився", - ці слова дуже влучно характеризують життя найвидатнішого українського філософа 18 століття, просвітителя, письменника, педагога, музиканта та співака Григорія Сковороди. Григорій Сковорода входить до 100 великих українців та є одним із 100 символів України.  Він один з найбільших і найзагадковіших християнських філософів світу. Григорій Сковорода своєю творчою спадщиною і сьогодні залишається разом з народом.

03 грудня цьому видатному українському філософу і письменнику виповнилося 295 років від дня народження.
З нагоди ювілейної дати письменника і народного вчителя у читальному залі Комунальному закладу «Великолепетиська центральна районна бібліотека ім. О.М. Семашко» для читачів організована книжкова виставка-роздум «Людина, мислитель, поет» біля якої проводяться огляди та бесіди.
01 грудня бібліотекар кафедри юнацтва Олена Бровченко та вчитель української мови та літератури Великолепетиської опорної ЗОШ І-ІІІ ступенів Ольга Мардашова для учнів старших класів провели спільний захід «Джерело чистої душі». Було переглянуто відеокліп «Віртуальне інтерв’ю» зняте самими учнями, учениця 10-го класу Яна Соломатіна прочитала «Пісню 12-у» Григорія Сковороди, учні розіграли байки філософа «Рак і щука», «Дві курки» та «Собака і кобила», у виконанні учениці 9-б класу Фесенко Анастасії прозвучав вірш «Послав Господь країні мудреця…».
Читачі та учні «подорожували» сторінками біографії мислителя, поринали у таїни його філософських праць, байок, поезій, висловлювань та цитат.

Категорії статті РДА: