І засяяла над горами Божа благодать

День хрещення Київської Русі-України – державна пам’ятна дата, що відзначається щорічно 28 липня – у день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира, відповідно до Указу Президента України Віктора Ющенка від 25 липня 2008 року № 668/2008 «Про День хрещення Київської Русі-України». Тоді глава держави підкреслив значення православних традицій в історії і розвитку українського суспільства.
Хрещення Русі відбулося в 988 році. Князь Володимир поставив перед собою мету об’єднати землі, централізувати владу, і для цього необхідна була кардинальна зміна світогляду. Більшість істориків вважають, що за вибором Володимира стояли конкретні політичні та економічні чинники. По-перше, об’єднання земель вимагало відмови від «племінних богів» і запровадження релігії за принципом «одна держава, один князь, один Бог». По-друге, це відкривало шлях приєднання до європейської спільноти, яка сповідувала християнство. По-третє, як вважав Володимир, прилучення до християнської віри стане поштовхом для розвитку культури, освіти, виховання високої моралі, поліпшення матеріального добробуту.

Природно, що особа князя Володимира Великого цікавить багатьох і сьогодні. Невипадково йому присвячено багато досліджень та історичних романів. З нагоди цієї дати в  комунальному закладі «Великолепетиська районна дитяча бібліотека» обладнана інформаційна поличка  «І засяяла над горами Божа благодать...».