Інформація щодо відзначення у районі Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана

З метою посилення уваги до потреб старшого покоління та забезпечення їх належного соціального захисту, у районі проведено ряд заходів з нагоди відзначення Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана.
28 вересня 2018 року в районному Будинку культури проведено урочистий захід під назвою «Осінній бал», в якому взяли участь ветерани війни, люди похилого віку, пенсіонери, волонтери, ветеранський актив, а також усі бажаючі, що завітали на урочистості. Активну участь у проведенні свята взяли слухачі Університету ІІІ віку територіального центру та підопічні Великолепетиського відділення соціальної допомоги вдома. Для присутніх була організована концертна програма з танцювальними та пісенними конкурсами, іграми та музичними вітаннями. Переможцям конкурсів було вручено призи, а також абонементи на безкоштовні послуги територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Великолепетиської районної ради. У концертній програмі взяли участь працівники районного Будинку культури, дитячої школи мистецтв, учні загальноосвітніх шкіл.

Всіх присутніх ветеранів та людей похилого віку привітали голова районної державної адміністрації А. М. Віремейчик, голова Великолепетиської районної ради Херсонської області Т. О. Верховська, голова Великолепетиської селищної ради  М. В. Сінькевич, начальник управління праці та соціального захисту населення РДА О. В. Коновалов. Вони побажали присутнім міцного здоров'я, довголіття, добра, любові і турботи близьких та завжди залишатися повними сил, оптимізму та життєвої енергії. Традиційно в цей день для пенсіонерів було організовано святковий фуршет.
Напередодні, 27 вересня 2018 року, святкові заходи з нагоди відзначення Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана відбулися у селищному будинку культури у північній частині селища. Було організовано концертну програму та по завершенню солодкий стіл.
Організаторами та спонсорами святкових заходів, які були проведені у районі, виступили: голова селищної ради М. В. Сінькевич, депутат районної ради П. М. Кононенко, благодійний фонд імені І. Колихаєва, територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Великолепетиської районної ради, районна рада ветеранів та ін.
З нагоди відзначення Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана у населених пунктах району проведено концерти, конкурсно-розважальні програми, організовано солодкі столи, проведено Дні відкритих дверей у музеях. При Малолепетиському відділенню соціальної допомоги вдома за спонсорською підтримкою приватних підприємців села 01 жовтня поточного року проведено засідання клубу «Затишок», на якому були присутні 55 жителів села, з числа пенсіонерів та ветеранів війни і праці. Кошти для привітання було виділено  сільськогосподарськими підприємствами ФОП «Макарчик» та ФОП «Селена».
Працівниками управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації та працівниками Великолепетиського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Великолепетиської районної ради  Херсонської області підготовлено та направлено листи-звернення керівникам установ та організацій усіх форм власності про надання матеріальної допомоги та моральної підтримки пенсіонерам, колишнім працівникам цих установ.
У результаті проведеної роботи, керівниками підприємств та організацій району з нагоди відзначення Дня людей похилого віку та Дня ветерана було надано натуральну та матеріальну допомогу малозабезпеченим та одиноким ветеранам війни та праці, пенсіонерам, які працюють чи працювали на даних підприємствах та установах.
Управлінням праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації за кошти профспілкової організації придбано подарункові набори для  11 пенсіонерів, які в різний час працювали в даній установі.
Територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Великолепетиської районної ради  Херсонської області придбано та вручено 26 подарункових наборів для пенсіонерів, колишніх працівників центру.
Матеріальну допомогу пенсіонерам надали такі сільськогосподарські та фермерські підприємства селища, як: ФГ «НИКО» - 31 особа на загальну суму 15500 грн., СТОВ «Петровський» - 90 осіб на суму 45000 грн., ТОВ «Професіонал-КС» -   85 осіб  на суму 42500 грн. та ін. Матеріальну допомогу колишнім працівникам закладів освіти, культури та охорони здоров'я надали: КП «Великолепетиська ЦРЛ», Великолепетиська районна філія Херсонського обласного центру зайнятості, Великолепетиський районний будинок культури та ін.
На території Рубанівської сільської ради матеріальну допомогу та допомогу у вигляді продуктових наборів надано такими підприємствами, як: ТОВ «Аграрний південь» - 49 осіб на загальну суму 7350 грн., СВК «Шлях волі» - 130 осіб на суму 13000 грн., СТОВ «Південне» - 93 особи на суму 16554 грн., СТОВ «Жовтневе» - 107 осіб на суму 9665 грн. Виконкомом сільської ради виділено кошти на привітання 3 осіб у сумі 360 грн.
Сільгоспвиробниками с. Князе-Григорівка, а саме: ФГ «Джерело», ФГ «Лена», СТОВ «Князі», ФГ «Скіф Агро», ФГ «Тоцький» надано матеріальну допомогу та продуктові набори 230 пенсіонерам та малозабезпеченим громадянам на суму майже 50000 грн.
З метою поліпшення житлово-побутових умов ветеранів війни та праці працівниками управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації та територіального центру соціального обслуговування спільно з представниками ветеранських організацій проводились обстеження умов життя одиноких та одинокопроживаючих громадян, за результатами яких надавалася допомога у веденні домашнього господарства, матеріальна допомога, у разі потреби було надано рекомендації щодо взяття їх на обслуговування територіальним центром соціального обслуговування населення, а також послуги медичної сестри.
Представниками ветеранських організацій було відвідано ветеранів війни, які перебувають у хірургічному та терапевтичному відділенні КП «Великолепетиська центральна районна лікарня» та з нагоди свята вручено продуктові набори.
У навчальних закладах району проведено зустрічі ветеранів війни та праці з учнівською молоддю, проведено години спілкування: «З добром у серці», «Душі людської доброта», «Хай не спішать літа на Ваш поріг», «Нам роки не завада» та ін. Учні загальноосвітніх шкіл разом з класними керівниками відвідали одиноких вчителів-пенсіонерів з подарунками та привітаннями та надали їм необхідну допомогу по господарству.
У шкільних бібліотеках організовано перегляд періодичних видань, присвячених Міжнародному дню людей похилого віку та Дню ветерана, поновлено матеріали преси та літератури по пропаганді волонтерського руху. В читальному залі центральної районної бібліотеки оформлено книжкову виставку під назвою «Книги вашої мудрості» та виставку-вітання «Хай серце буде завжди молодим».

 

Категорії статті РДА: