«Космос – дорога без кінця…»

12 квітня весь світ відзначає День космонавтики та авіації. Це особливий день – день тріумфу науки та всіх тих, хто сьогодні працює в космічній галузі.
12 квітня 1961 року старший лейтенант  Ю. А. Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів. Політ, що тривав всього 108 хвилин, став потужним проривом в освоєнні космосу.
Сотні мільярдів планет, зірок і галактик, тисячі світлових років –  неймовірні простори відкрилися людству! З моменту першого польоту людини в Космос пройшло всього лише 57 років – незначний період часу в порівнянні з нескінченністю Всесвіту. Але тим значніше, тим грандіозніше досягнення людини, яка зуміла за земні півстоліття вийти у відкритий космос, висадити свій десант на Місяці, побачити інші світи, відправивши в космічний простір десятки чудо-апаратів, що виконують роль очей і вух людства на орбітах далеких планет і на безкрайніх марсіанських рівнинах.

12 квітня 2018 року бібліотекарями комунального закладу «Великолепетиська центральна районна бібліотека ім. О. М. Семашка» для читачів читального залу було проведено день інформації «Космос – дорога без кінця…». Читачі мали змогу переглянути книжкову виставку «Таємничий космос» та ознайомитись з літературою, яка розповідає про відкритий космос, роботу космонавтів та космічних станцій. Бажаючі  прийняли участь у космічній вікторині «Магія космосу». Згадали про героїв космосу – С. Корольова, К. Ціалковського, Ю. Гагаріна, Л. Каденюка, В. Терешкову та Н. Армстронга.
Усвідомлюючи себе у Всесвіті, людина не тільки має право відчувати гордість за свої воістину великі досягнення, але і зобов'язана як ніколи раніше дбайливо ставитися до свого єдиного дому – матері-Землі.

 

Категорії статті РДА: