Кожен постраждалий має право на допомогу!

Відповідно до Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2020 року, з метою контролю та моніторингу діяльності органів влади, відповідальних за виконання вказаної програми, Департаментом соціального захисту населення обласної державної адміністрації спільно з представництвом Міжнародної організації з міграції, ГО ХОЦ «Успішна жінка» та місії МОМ в Молдові 19липня 2018 року відбулося засідання «за круглим столом» на тему: «Процедура по ідентифікації та забезпеченню захисту та допомоги постраждалим від торгівлі людьми, дітям без супроводу, особам з дітьми, які перебувають у кризовій ситуації і особам без громадянства».
На даному заході обговорювалися наступні питання:
  1. Стратегія взаємодії національних систем перенаправлення (НСП) України та Молдови. Позитивний досвід та виявлення ускладнень в ідентифікації і наданні допомоги в реінтеграції потерпілих від торгівлі людьми, дітей без супроводження, осіб, які потрапили в складні життєві обставини, особи без громадянства.
  2. Міждержавна співпраця і взаємодія органів міграційної служби, міністерства юстиції та консульських установ по наданню правової допомоги оформлені (відновлені) документів, при документуванню осіб без громадянства, при встановлені належності до громадянства та відносно легалізації документів.
  3. Актуальні питання упередження торгівлі людьми. Стратегія виявлення,ідентифікація та повернення громадян Молдови відповідно до змін Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства».
  4. Функціонування системи безоплатної вторинної правової допомоги.
  5. Ключові аспекти в ідентифікації та документуваннюпотерпілих від торгівлі людьми, мігрантів, які опинилися у скрутному становищі, дітей без супроводження, осіб без громадянства, які потрапили в складні життєві обставини: встановлення особистості, документування, легалізація.
Участь в обговорені взяли представники Місії МОМ у Молдові,  представники обласної державної адміністрації: Департамент соціального захисту населення, центр соціальних служб сім’ї, дітей та молоді, служба у справах дітей, представники управлінь соціального захисту населення районних державних адміністрацій області та інші зацікавлені підприємства, організації та установи, які є причетними до вирішення даних питань.