Лепетищина вшанувала пам’ять жертв нацизму до Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів

11 квітня світова громадськість згадує події, які відбувалися в  1945 році,  коли в'язні концтабору у Бухенвальді почали інтернаціональне повстання проти гітлерівців.
 В цей день Україна разом з усім світом вклоняється людям, які пройшли тяжкий шлях через фашистські табори, віддає данину скорботної пам’яті жертвам нацизму, які загинули в концтаборах.
Сторінки минулого не треба забувати ніколи. Важкий шлях пройшло «покоління війни» - голод, тяжка, виснажлива праця та багато інших випробувань. Ті, що залишилися в живих, сьогодні згадують минуле з болем. Скупі сльози навертаються на очі вцілілих сьогоднішніх ветеранів, а в серцях відлунює тривожне «головне, щоб це більше не повторилося!», «Щоб не повторилося ніколи!».

11 квітня 2018 року з метою гідного вшанування пам’яті жертв нацизму до Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів  директором Великолепетиського районного народного краєзнавчого музею ім. О. І. Ціпко було проведено ряд відео-лекцій для учнівської молоді  Великолепетиського  ПТУ № 22.
На заході учні та викладачі мали змогу переглянути  та обговорити авторський фільм Миколи Марченка «Жертви нацистських концтаборів часів Другої світової війни 1939-1945 років».
Студенти та викладачі згадати тих, хто був за колючим дротом гітлерівських катівень, хто навіки залишився там – у безіменних могилах чи печах крематоріїв, і тих, хто вижив усім смертям на зло…