Майстриння з села Рубанівка

Чижова Марія Герасимівна.
Народилася 23 жовтня 1943 року в Тернопільській області, Заліщицькому районі, с. Новосілка.
Народилась в сім’ї  колгоспників. Мама була майстринею на всі руки: і шила, і в’язала,і вишивала для своєї сім’ї. Cвоє вміння вона передала доньці – Марії, яка з 14-ти років вже почала вишивати та в'язати. В своїх роботах використовує переважно  яскраві кольори: червоний, жовтогарячий, світло-зелений, рожевий. Вишиває свої роботи Марія Герасимівна хрестиком. Своє придане вишивала власними руками: рушники, постільну білизну.
Всі вишиті речі майстрині домашнього вжитку, оздоблені квітами, мальвами та колоссям. Вони символізують чистоту почуттів, глибину безмежної любові д своїх дітей, до всіх, хто не черствіє душею. Є серед робіт майстрині і вишиті ікони.
Проживає в селі Рубанівка, по вулиці Радянській. Має доньку та сина, а ще троє онуків.

Таксон: