«Мова кожного народу неповторна і своя»

Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної різноманітності. Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат еволюції кожного етносу.
З нагоди відзначення Міжнародного дня рідної мови, 21 лютого 2019 року бібліотекарем кафедри юнацтва комунального закладу «Великолепетиська центральна районна бібліотека ім. О. М. Семашка» Оленою Бровченко спільно зі шкільним бібліотекарем Галиною Кубатко для учнів 6-б та 9-в класу комунального закладу «Великолепетиський опорний заклад ЗСО І-ІІІ ступенів» було проведено мовні аплікації «Мова кожного народу неповторна і своя». Бібліотекарі познайомили учнів з історією розвитку рідної мови. Учасники заходу переглянули відео-кліпи, слухали вірші поетів про співочу, солов’їну, милозвучну українську мову, взяли участь у створенні «Лепбуку» цікавинок про українську мову та переглянули відеопоради стосовно нашої рідної мови.
Мова – найбільший скарб, одне з багатьох див, створених людьми. Вона віддзеркалює душу народу, його історію. Кожна людина має завжди пам’ятати, хто вона, звідки родом, де її коріння, кожна людина повинна знати свою мову, любити її, цінувати, збагачувати, берегти.