Музей розширює свою експозиційну площу

Після переведення Великолепетиського районного народного краєзнавчого музею ім. О. І. Ціпко у колишню будівлю Великолепетиського РВ УМВС України у 1991 році її площу було використано лише на 2/3. З 11 кімнат експозиціями було зайнято лише 3. Ще 2 – під кабінет директора та актову залу.
У 2017 році мною було оформлено ще одну кімнату під залу «Вітальня».
Завдяки небайдужим мешканцям Великої Лепетихи та сіл району, кількість експонатів невпинно зростає. Особливу допомогу у цьому питанні надають голова Великолепетиської селищної ради Сінькевич Микола Вікторович. Він особисто поповнив музей багатьма експонатами і постійно надає автомашину селищної Ради для доставки об`ємних експонатів у музей не лише від помешкань жителів Великої Лепетихи, а й Князе-Григорівки.  Рибалки Таран Любов Василівни безкоштовно 4 рази доставляли мене на Михайлівське городище, яке знаходиться на протилежному березі Каховського водосховища навпроти Сергіївки для підбору археологічного матеріалу. Анатолій Пономарьов, Євген Коровайко і Анатолій Гайван привозили до музею експонати з зони АТО. Сергій Колеснік з Малої Лепетихи постійно збирає експонати для нашого закладу і зібрав їх декілька десятків.

І сьогодні експонатам, якими володіє наш музей, вже тісно в 4-х його залах.
Про розширення кількості залів музею за рахунок місцевого бюджету можна було лише мріяти, так як нагальних потреб у музея дуже багато. Крім того, у 2018 році завдяки депутатам районної ради  і районного керівництва з районного бюджету  було виділено 39 тис. грн. для встановлення вікон, дверей, реконструкцію та переоформлення зали «Прадавнє минуле», придбання інвентарних книг та виготовлення документації щодо встановлення права на власність.
І невідомо скільки років довелося б чекати розширення кількості залів музею, якби не добра, чуйна, щедра і небайдужа людина, мій колишній вдячний учень Узбек Руслан Кузьмич. Дізнавшись про цю проблему, він сам зголосився прийти на допомогу. Він і раніше фінансово підтримував наш заклад, а сьогодні за його особисті кошти вже тиждень іде євроремонт майбутньої зали «Декоративно-ужиткове мистецтво», яка складається з 2-х кімнат і має загальну площу більше 16 м². На матеріали і роботу майстра Руслан Кузьмич витратить більше ніж 20 тисяч гривень.
Крім того, для того, щоб не пропала половецька «баба» IX-XIII ст., яка стоїть біля Великолепетиського РБК, він зголосився надати необхідну техніку для того, щоб витягнути її з землі, доставити у музей, і перенести до актової зали. Там же будуть розташовані скіфська силуетна статуя IV ст. до н. е., нещодавно привезена з Князе-Григорівки, а також частина половецької «баби» IX-XIII ст. та жертовник, передані музею родиною Вдовіченків у 2016 році.
Таким чином, незабаром, завдяки Руслану Кузьмичу, експозиційна площа музею зросте відразу на дві зали, адже актова зала також стане експозиційною.
Така безкорисна допомога з його боку у такий непростий час є просто неоціненною.
Я щиро вдячний вище переліченим людям за підтримку моїх починань у розвитку Великолепетиського районного народного краєзнавчого музею ім. О. І. Ціпко. Дай Бог їм здоров`я і всіляких гараздів.
Водночас хочу звернутися до мешканців Великолепетиського району з проханням ще більш активно приносити старі і пам`ятні речі до музею, адже дуже часто безцінні речі здаються Вам непотрібними, спалюються, а то й викидаються на смітник. Особливо після смерті їх власників. Одна цікава річ вже викликає інтерес, а група таких речей – захоплення. Працівники музею з вдячністю приймуть від Вас будь-яку річ і знайдуть їй достойне місце в експозиціях. Особливо потрібні вишивані рушники, простирадла, наволочки, сорочки, плаття, комоди, хатнє начиння тощо. І частіше відвідуйте наш заклад – Ви не пошкодуєте про затрачений на це час.