Музейні справи району

Музеї є центрами збереження та популяризації історико-культурної спадщини, візитними карточками країни, міста чи району. І Великолепетиському району є чим пишатися.
21 грудня 2018 року  відбулося урочисте відкриття нової  експозиційної зали «Декоративно-ужиткове мистецтво» комунального закладу «Великолепетиський районний народний краєзнавчий музей ім. О. І. Ціпко», на яке завітали голова районної державної адміністрації Анатолій Віремейчик, голова районної ради Тетяна Верховська, голова селищної ради Микола Сінкевич, начальник відділу культури, молоді та спорту РДА Олена Вітковська, заівідувач архівного сектору Світлана Потапова, голови Князегригорівської та Катеринівської сільських рад, депутати районної ради,  директор Князегригорівського музею Бондаренко Л. М., пересічні громадяни та спонсори.

До  створення і наповнення експонатами  нової зали долучилося багато жителів Великолепетиського району. Особливо вагомий є внесок працівників музею, які власними силами звільнили ці кімнати від речей, що там перебували, вивалили грубу, зняли зі стіни товстий шар штукатурки, вирізали труби непрацюючої опалювальної системи, зняли двоє дверей, а замість них зробили вставні шафи, облицювали одну стіну ДВП і при цьому робота музею не припинялася ні на день.  А найголовніше – власноруч Микола Миколайович та Світлана Григорівна  створили експозицію нової зали.
Проте, створити експозицію без експонатів неможливо. Дякуючи небайдужим до збереження історії рідного краю людям, протягом 2018 року музей поповнився майже 500-ми експонатами основного фонду і 120-ма експонатами науково-допоміжного.
Головну роль у втіленні задуманого директором музею відіграв меценат Руслан Узбек, який виділив з власного  бюджету більше ніж 41 тисячу гривень, залучив спеціаліста, який здійснив євроремонт у двох кімнатах загальною площею більше ніж 16 м², які до цього не були включені в експозиційну площу музею.
Ще один меценат Кононенко Микола Іванович надав 100 доларів на те, щоб закласти вікна бокової і тильної сторони будівлі музею, забетонувати поріг, здійснити ремонтні роботи в залі «Камера попереднього затримання РВУ МВС України» тощо.
Головними помічниками у поповненні музею експонатами стали Любов Таран, за кошти якої директор закладу  декілька разів здійснював підбір археологічного матеріалу на Михайлівському городищі, водій Великолепетиської селищної ради Володимир Потрясков, який не лише неодноразово доставляв експонати в музей, а й власноруч їх вантажив та переносив, працівник районного Будинку культури Віктор Дацко, який допомагав доставити надзвичайно важку скіфську бабу  з с. Князе-Григорівка та благодійний фонд Ігоря Колихаєва в особі Німченко Таїсії Наумівни, які допомогли з пошивом штор.
Найбільш активно надавали музею експонати жителі селища: Вікторія Караван, Микола Ловчанін, Олександр і Тетяна Півень, Світлана Богославська, Валентина Косенко, Анастасія Бобро, Валентина Прядко, Ірина Сєніна, Ольга Пікалова, Тетяна Рогожа, Мирослава Табота, Ольга Улітіна, Микола Коноплянка, Володимир Москаленко, Тетяна Гузьєва, Віктор Лукашов, Наталія Макій, Олександра Арєшкіна, Ганна Візнович, Олена Бровченко, Світлана Кострова, Ліна Литвинова, Лідія Тіманова, Світлана Потапова, Лія Зедгенідзе, Сергій Колесник, Ольга Носальська, Юрій Ходос, Валерій Зайцев, Лариса Шкрьоба і Віктор Пльохов.
Звісно, у музея є багато проблем, вирішувати які допомагає районна влада на чолі з головою Великолепетиської районної адміністрації Анатолієм Віремейчиком, головою Великолепетиської районної ради Тетяною Верховською, селищним головою Миколою Сінькевичем, начальником відділу культури, молоді та спорту районної державної адміністрації Оленою Вітковською, директором Великолепетиського ПТУ № 22 Ігорем Сєніним.
Так, за кошти районного бюджету  у 2018 році  на суму 22,0 тис. грн. здійснено заміну вікон та дверей на енергозберігаючі, здійснено реекспозицію зали «Прадавнє минуле» (7,5 тис. грн.), придбано книги обліку експонатів  (2,0 тис. грн.), виготовлено технічну документацію на будівлю (6,0 тис. грн.), придбано господарські та канцелярські товари (8,0 тис. грн.), здійснено встановлення других вхідних дверей (1,5 тис. грн.).
Завдяки цим людям наш заклад зростає, а його експозиції стають все більш привабливими. Як наслідок, у музей майже щодня приходять відвідувачі групами та сім’ями, як жителі Великої Лепетихи і району, так і гості, в тому числі з США, Німеччини, Росії… Є група учнів Великолепетиського ПТУ № 22, яка самостійно відвідує його по декілька разів на місяць. Адже за 1-2 години докладно оглянути експозиції музею і прослухати розповідь працівників закладу про кожну з них просто неможливо.
На завершення свята всі, хто підтримує музейну справу в районі отримали подяки від начальника відділу культури, молоді та спорту районної державної адміністрації та директора Великолепетиського районного народного краєзнавчого музею ім. О. І. Ціпко.
Тож запрошуємо всіх жителів району до нашого оновленого  музею як на перегляд експозицій, так і поділитися історією своєї родини.