«Ми українці, ми європейці»

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.
Рішення щодо відзначення 9 травня Дня Європи в Європейському Союзі було прийнято у 1985 році на Саміті Ради ЄС у Мілані. До 1997 року це свято мало переважно культурно-мистецьку спрямованість та носило обмежений характер.
У 1997-1998 роках до святкування Дня Європи залучилися держави-кандидати на вступ до ЄС.
Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи.
Вже п’ятнадцять років поспіль в Україні і на Херсонщині зокрема, відповідно до Указу Президента України від 19 квітня 2003 року №339/2003 "Про День Європи" у 3-тю суботу травня відзначається День Європи.
Головною метою відзначення в Україні Дня Європи є: формування позитивної громадської думки щодо євроінтеграційного курсу України, популяризація загального європейського культурного надбання серед громадськості, зокрема, молоді. Тому, бібліотекарем кафедри юнацтва Оленою Бровченко спільно з шкільним бібліотекарем Оленою Балабановою для учнів 7-б класу КЗ «Великолепетиський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів» було проведено інтерактивно-літературний круїз «Україна – серце Європи». Протягом заходу були пройдені три зупинки.  На першій зупинці «Україна – моя Батьківщина» дітям треба було пригадати всі знання про нашу державу та дати відповіді на питання вікторини. Найактивнішими виявилися – Сокур Даша отримала І місце, Самойленко Вероніка і Мендєль Олександр  розділили між собою ІІ місце та Костіна Юлія і Маковик Деніс розділили ІІІ місце, за що отримали невеличкі призи. На другій зупинці «Європейський Союз – союз держав Європи» учні дізналися про сам Європейський Союз, що він означає, історію виникнення та переглянули відеофільм «Як влаштований Європейський союз?». Третя зупинка дала дітям змогу зрозуміти «Чому так важливо вступити до ЄС? Що для цього треба зробити?». Переглянули відеофільм «Бути європейцем» та склали асоціативне гроно «Україна - Європа». 
Для дорослих користувачів бібліотеки була представлена книжково-ілюстративна виставка «Крокуємо до Європи».

   

Категорії статті РДА: