На часі лише легальні трудові відносини

У 2018 році продовжують працювати робочі групи з питань легалізації оплати праці та зайнятості населення, повноти сплати єдиного соціального внеску. Члени робочих груп, в яких беруть участь спеціалісти Головного управління Пенсійного Фонду України в Херсонській області, щотижня проводять обстеження суб’єктів господарювання, які здійснюють торгівельну діяльність продовольчими та непродовольчими товарами, працюють у сфері надання побутових послуг.
Під час рейдів проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед роботодавців та найманих працівників щодо «негативних» наслідків отримання заробітної плати в “конвертах”. Адже, на сьогодні легалізація  трудових відносин та заробітної плати не втрачає своєї актуальності під час працевлаштування громадян.
Більшість роботодавців усвідомлює важливість нарахування та виплати офіційної зарплати і  працює у законодавчому полі. Але є й такі, які намагаються отримати якомога більший прибуток, ухиляючись від сплати податків за рахунок використання праці громадян без належного оформлення трудових відносин.
Форми нелегальних трудових відносин можуть бути різними, зокрема: використання праці з громадянами без укладення трудових договорів; встановлення працівникам «неповного» робочого дня або тижня з оплатою пропорційно відпрацьованого часу, незважаючи на  їх фактичну повну зайнятість; встановлення для працівників “безкоштовного” випробувального терміну; виплата зарплати “в конверті” понад мінімальний розмір при легальному працевлаштуванні. Тому, під час працевлаштування важливо знати, що оформлення трудових відносин в законодавчо встановленому порядку і офіційне отримання заробітної плати – це державний захист від незаконного звільнення, безпечні і здорові умови праці, гарантоване право на відпочинок та можливість при досягненні  пенсійного віку мати гідне пенсійне забезпечення.
У черговий раз звертаємося до роботодавців та громадян області!
Пам’ятайте лише легальна заробітна плата є запорукою стабільного майбутнього кожної людини. Кожна гривня єдиного внеску із заробітної плати, що надійде до пенсійного бюджету, вплине на забезпечення вашої пенсії.