На Херсонщині відбулась онлайн конференція на тему: «Налагодження взаємодії пасічників з аграріями та органами місцевої влади»

19 травня 2020 року на Херсонщині відбулась онлайн конференція на тему: «Налагодження взаємодії пасічників з аграріями та органами місцевої влади». У нараді взяли участь голова районної державної адміністрації Євген Холодар, заступник голови районної державної адміністрації Олександр Трохименко, начальник відділу інфраструктури, енергетики та захисту довкілля районної державної адміністрації Валентина Місєвич.

В ході конференції розглянуто питання побудови ефективного алгоритму взаємодії пасічників з аграріями та органами місцевої влади з метою запобігання отруєння бджіл у нашому регіоні, а також їх максимального збереження під час обробки медоносних рослин та садів агрохімікатами. Задля запобігання отруєння бджіл рекомендовано звернути увагу на необхідність застосування електронного інструменту «ГРАНД ЕКСПЕРТ» – системи моніторингу процесу хімічної обробки рослин, яка дозволяє миттєво й безкоштовно оповістити бджолярів про планову обробку рослин, а також, обов’язкову реєстрацію пасік у місцях їх розташування.
На онлайн конференції було наголошено, що завдяки конструктивній роботи Спілки бджолярів, аграріїв та органів місцевого самоврядування у поточному аграрному сезоні не зареєстровано жодного випадку загибелі бджіл. Разом з тим, також наголошено на обов’язковому та своєчасному повідомленні пасічників сільгосптоваровиробниками про застосування ними хімічних засобів захисту рослин. Таким чином, з метою запобігання випадків отруєння бджіл у сезоні 2020 року, підтримано учасниками заходу ініціативи налагодження постійного діалогу на всіх рівнях, включаючи представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, аграріїв, пасічників та об’єднань пасічників, спрямованого на забезпечення виконання норм чинного законодавства України про бджільництво та про застосування пестицидів та агрохімікатів.