Національний банк запроваджує міжнародний номер банківського рахунку IBAN

З 05 серпня 2019 року банки відкриватимуть клієнтам нові рахунки у стандарті IBAN, а діючі номери рахунків з 05 серпня до 31 жовтня 2019 року банки України будуть самостійно змінювати відповідно до вимог цього стандарту із збереженням діючого номера аналітичного обліку. Таким чином, діючі номери рахунків для клієнтів доповняться кодом країни та кодом банку. У період з 05 серпня до 31 жовтня 2019 клієнти банків у реквізитах розрахункових документів матимуть можливість зазначати як діючий номер рахунку та код банку, так і номеру стандарті IBAN.
Застосування IBAN стане обов’язковим для клієнтів усіх банків України під час здійснення переказів коштів як у національній, так і в іноземних валютах, у тому числі під час транскордонних переказів. Тобто, всі перекази будуть здійснюватися лише з використанням IBAN.
 Загалом використання стандарту IBAN завдяки скороченню реквізитів має зробити більш зручним оформлення розрахункових документів.
 Для України IBAN складається із 29 літерно-цифрових символів: коду країни, контрольного розряду, коду банку та номера рахунку.
 У результаті запровадження IBAN за першими двома літерами одразу можливо розпізнати країну, учасника розрахунку (UA - Україна).
Тобто, з 01 листопада поточного року всі перекази коштів будуть здійснюватися тільки з використанням новітніх вимог ІВАN, на попередні (старі) рахунки кошти будь-яких переказів, у тому числі державної підтримки, перераховуватися не будуть.

 

Категорії статті РДА: