Надання частини щорічної основної відпустки у вихідні дні

До Головного управління Держпраці у Херсонській області звернулась мешканка смт Лазурне Скадовського району Херсонської області стосовно надання роз’яснення із наступного питання: чи буде порушенням законодавства надання працівнику на його бажання частини відпустки у вихідні дні, наприклад, на два календарних дні в суботу та неділю?
Відповідь. Відповідно до частини 1 статті 12 Закону України «Про відпустки» (далі Закон) щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менш як 14 календарних днів. При цьому ця частина відпустки необов’язково має бути першою її частиною.
Невикористану частину щорічної відпустки має бути надано працівникові, як правило, до кінця робочого року, за який надається відпустка.
Статтею 12 Закону передбачено лише можливість поділу щорічної відпустки на частини, а не обов’язок роботодавця поділити її на частини, як того бажає працівник.
З метою недопущення втрат робочого часу та беручи до уваги виробничі обставини, роботодавець може й не погодитися поділити відпустку так, як того бажає працівник, також може запропонувати свої умови поділу щорічної основної відпустки або не поділити її взагалі.
Відповідно до статті 5 Закону тривалість відпусток визначається цим законом, іншими законами та нормативно-правовими актами України і незалежно від режимів та графіків роботи розраховується в календарних днях.
Отже, щорічна відпустка чи її частина може надаватися працівникові у будь-який календарний день, у тому числі в суботу та неділю