Небесна Сотня. На сторожі гідності

Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули у Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути народом – джерелом і мірилом влади у власній державі, за країну, в якій не страшно жити і народжувати дітей. За цю самопожертву українці їх канонізували – за велінням серця долучили до сонму Небесного воїнства на чолі з архистратигом Михаїлом, аби захищали країну від лиха, пильнували й оберігали її з небес… Кожен із цієї Небесної сотні, як і ми з вами, мав свою сім`ю, батьків, друзів, захоплення, свої симпатії і свої невідкладні справи. Але поклик їхньої душі саме в цей час покликав їх до боротьби за вільну, демократичну, чесну Україну.
20 лютого 2019 року жителі Великої Лепетихи зібралися на мітинг-реквієм, присвячений вшануванню пам'яті Героїв Небесної Сотні. Захід відбувся за участі керівництва району та селища, громадських організацій, волонтерів, учасники АТО та учнівської молоді. Відзначення річниці подій на Майдані пройшло під гаслом «Небесна Сотня. На сторожі гідності». Сьогодні згадали справжніх патріотів, яких поклик душі призвав до боротьби за вільну, демократичну Україну.
До присутніх звернулися голова районної державної адміністрації Анатолій Віремейчик, голова Великолепетиської районної ради Тетяна Верховська та директор комунального закладу «Великолепетиський районний народний краєзнавчий музей ім. О. І. Ціпко» Микола Марченко.
Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам'ять про загиблих Героїв Небесної Сотні та поклали квіти до стенду "Воїни світла". Під час заходу всі бажаючі мали змогу долучитись до акції «Ангели пам’яті». Присутні розвішували на деревах паперових ангелів у пам'ять про Небесну Сотню, яка тепер тримає над нами небо.
Ще довго-довго з покоління в покоління будуть передавати батьки синам і дочкам, а ті своїм дітям, спогади про тих, хто залишив життя земне у 2013-2014 роках. Ця подія сколихнула весь світ, не залишила байдужою жодної душі. Хай пам’ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі. Загиблі на Майдані віддали свої  життя за всіх нас. Це має пам’ятати кожен! Сьогодні, завтра, завжди! Без цього ми не зможемо відбудувати свою країну.
Спасибі вам, що ви стояли міцно,
Стояли, бо не знали вороття...
Спасибі всім, у боротьбі загиблим,
Хто не ховав від куль своє життя.