Нескорений дух безстрашних

22 вересня – День партизанської слави, який збігається з початком героїчної підпільно-партизанської боротьби з нацистськими загарбниками. Цей день є державним визнанням неоціненного внеску народних месників у велику Перемогу над фашистами.
З метою вшанування героїчного подвигу уславлених партизанів і підпільників Великої Вітчизняної війни 26 вересня 2014 року працівниками Великолепетиської центральної районної бібліотеки ім. О. М. Семашка спільно з працівниками районного народного краєзнавчого музею ім. О. І. Ціпко та представниками районної ради ветеранів для учнів Великолепетиської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 проведено історично-літературну годину, присвячену Дню партизанської слави.
У ході заходу присутніх ознайомлено з подіями, які відбувалися в підпільних партизанських загонах піч час Другої світової війни. Учні мали змогу переглянути історичний фільм «Від Путивля до Карпат», в якому зображені уславлені подвиги партизанського загону Сидора Ковпака, де комісаром з’єднання був Семен Васильович Руднєв. У виконанні учасників прозвучали уривки з художньої книги М. Сперанського «Партизанськими стежками».
Героїчні подвиги партизанів у пам’яті народу житимуть вічно. Ми, нащадки тих, хто нехтуючи смерть, зупинив фашистську навалу ціною власного життя, низько схиляємо голови перед світлою їх пам’яттю. Нехай День партизанської слави передається з покоління в покоління і надалі, нехай зберігає в наших серцях такі поняття, як Батьківщина, честь, обов’язок і пам’ять.