Великолепетиський район у «жовтій зоні» небезпеки

Шановні жителі району!!!
 
згідно рішення  позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 23 жовтня 2020 року за № 39, із 00 год 00 хв 26 жовтня 2020 року Великолепетиський   район житиме за карантинними обмеженнями жовтої зони.
 
На території району з 00 годин 00 хвилин 26 жовтня 2020 року забороняється:
 • проведення масових (культурних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів за участю більш як 30 осіб (у разі проведення заходів з кількістю учасників до 30 осіб організатор забезпечує дотримання між учасниками фізичної дистанції не менше ніж 1,5 метра).
 • здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в електричному (трамвай, тролейбус), залізничному транспорті, у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу, визначена в реєстраційних документах на цей транспортний засіб.Перевізник несе відповідальність за забезпечення водіїв засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, та здійснює контроль за використанням засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок пасажирами під час перевезення, у тому числі виготовлених самостійно;
 • проведення дискотек, робота розважальних закладів (нічних клубів),
 • діяльність закладів громадського харчування із організацією дозвілля (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо);
 • відвідування закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної
 • та спеціалізованої мистецької освіти у разі, коли на самоізоляції через контакт
 • з пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19 перебуває більше ніж 50 відсотків здобувачів освіти та персоналу закладу освіти;
 • робота після 22-ї та до 7-ї години суб’єктів господарювання з надання послуг громадського харчування без організації дозвілля (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос.
 • відвідування сторонніми особами установ і закладів соціального захисту, в яких тимчасово або постійно проживають/перебувають громадяни похилого віку, ветерани війни і праці, особи з інвалідністю, особи із стійкими інтелектуальними або психічними порушеннями, установ і закладів, що надають соціальні послуги сім’ям/особам, які перебувають у складних життєвих обставинах, крім установ і закладів, які надають соціальні послуги екстрено (кризово);
 • діяльність хостелів.

ВЕЛИКОЛЕПЕТИСЬКИЙ РС, 3 ДПРЧ інформує про пожежну небезпеку пічного опалення та правила пожежної безпеки при використанні його у побуті

Порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення — досить поширена причина виникнення пожеж у побуті в холодну пору року. Пожеж від приладів опалення, якщо вони справні та експлуатуються з виконанням правил пожежної безпеки, не може бути. Якщо пожежа все одно сталась, то її причина ховається завжди в порушенні правил експлуатації чи невиконанні інструкцій.
Небезпека пічного опалення обумовлюється тим, що кожна піч це вогнедіюче джерело. Частіше за усе пожежі відбуваються з причини перегрівання печей, появи у цегляній кладці тріщин, а також в результаті застосування для розтоплювання печей горючих і легкозаймистих рідин, випаданні з топки або зольника вуглин.

До відома суб’єктів господарювання

На сьогодні діють обмеження здійснення господарської діяльності згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 641 “Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARSCoV-2” із змінами. Відповідно до пункту 1 постанови 641 карантин встановлено з 1 серпня до 31 грудня 2020 р. також на території Херсонської області з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Залежно від епідемічної ситуації в регіоні або районі чи місті обласного значення (далі – окремі адміністративно-територіальні одиниці регіону) встановлюється “зелений”, “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний” рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.   

На Лепетищині єдиний податок стабільно наповнює місцевий бюджет

За дев’ять місяців 2020 року суб’єкти господарювання, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до місцевого бюджету Великолепетиського району майже 9 млн гривень єдиного податку.
Єдиний податок стабільно та суттєво поповнює місцевий бюджет     смт Великої Лепетихи. Він є важливим фінансовим джерелом у вирішенні соціально-економічних питань Великолепетиського району.
Значну частку надходжень забезпечують суб’єкти підприємницької діяльності - фізичні особи. З початку року вони спрямували до місцевого бюджету району 3 млн гривень. Приріст надходжень єдиного податку до минулого року склав 6 відсотків.
У податковій інспекції наголошують, що своєчасна та повна сплата єдиного податку сприяє розвитку Великолепетиського району, а також закликають до свідомого та сумлінного ставлення суб’єктів малого бізнесу до обов’язку сплачувати податки.  

Лепетиські землекористувачі сплатили до місцевої скарбниці майже 14 мільйонів гривень

Плата за землю традиційно залишається у трійці лідерів податкових надходжень до місцевого бюджету Великолепетиського району та складає
23 відсотка від загальних надходжень місцевого бюджету. Саме тому спеціалісти Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі приділяють значну увагу ефективному адмініструванню земельного податку та орендної плати за землю.
У січні - вересні 2020 року до місцевого бюджету надійшло 13,8 млн гривень земельного податку та орендної плати за землю, у т.ч.
5,4 млн гривень плати за землю від юридичних осіб та 8,4 млн гривень плати за землю від фізичних осіб. Це на 2 млн гривень перевищує показники аналогічного періоду минулого року.
Очільниця лепетиських податківців підкреслила, що ріст сплати земельного податку – це результат роз’яснювальної кампанії податкової служби та органів місцевого самоврядування серед населення.
«Щороку ми активно інформуємо про важливість своєчасного перерахування земельного податку до бюджету. Адже це - податкові надходження, що допомагають органам місцевого самоврядування фінансувати важливі соціально-економічні проекти», - підсумувала Світлана Маленда. 

Платники Великолепетиського району сплатили 37 мільйонів гривень ПДФО

За 9 місяців 2020 року з легальних доходів працюючих жителів Великолепетиського району до місцевого бюджету надійшло 37 млн гривень податку на доходи фізичних осіб. Це майже на 3 млн гривень перевищує показники аналогічного періоду минулого року.
Податок на доходи фізичних осіб залишається рекордсменом у фінансуванні місцевого бюджету селища та основним джерелом його наповнення. Його питома вага в загальних податкових надходженнях складає 61 відсоток.

За 9 місяців від платників Великолепетиського району до місцевого бюджету надійшло 61 мільйон гривень

У Головному управлінні ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі поінформували про податки - лідери, що наповнили місцевий бюджет Великолепетиського району протягом січня - вересня 2020 року. Всього з початку року від лепетиських платників до місцевого бюджету надійшло 61 млн гривень податків і зборів. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 5 млн гривень або на 9 відсотків.
Перше місце традиційно займає податок на доходи фізичних осіб. Його надходження склали 37 млн гривень. Це на 3 млн гривень більше, ніж за аналогічний період 2019 року.

СИГНАЛІЗАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур в сільгосппідприємствах Херсонської області станом на 20.10.2020 року

Озимі зернові культури
Хлібний турун (жужелиця)
При розміщенні озимих зернових після стерньових попередників та недотримання просторової ізоляції , насамперед ярих та озимих злакових культур,  можливе формування вогнищ підвищеної чисельності, а тому і шкідливості личинок хлібного туруна (жужелиці).
Відродження хлібного туруна розпочалося в ІІІ декаді вересня. Погодні умови осені цього року сприяли масовому розвитку шкідника. При моніторингу шкідника слід звернути увагу на жовте листя, яке лежить на землі. Це є ознакою наявності личинок турунів, які «жують» лист в основі і він падає. Саме по цих жовтих прапорцях помітне пошкодження по ранніх сходах. В деяких районах області вже спостерігається пошкодження рослин хлібним туруном (жужелицею) за чисельності 1,0-1,5 екз./м2, максимально 2,0 екз./м2, передусім в озимій пшениці, розміщеній після стерньових попередників, де не дотримувалась агротехніка підготовки ґрунту до сівби і де не проводилась передпосівна токсикація насіння інсектицидними препаратами. Основну шкоду посівам озимої пшениці личинки хлібного туруна спричиняють у фази сходів – початку кущіння. Тривалість пошкодження озимих шкідником восени залежить від вологості ґрунту. У посушливу осінь личинки живляться 15-25 днів, за значної кількості опадів – до 100 днів. Більше жужелиця пошкоджує посіви, розташовані поблизу скирт соломи, на місцях втрат зерна при збиранні врожаю, на знижених рельєфах. Шкодять личинки – до настання заморозків.

Забезпечення путівками на санаторно-курортне лікування учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників АТО

Управління праці та соціального захисту населення Великолепетиської районної державної адміністрації Херсонської області доводить до відома, що наказом Міністерства соціальної політики за погодженням з Мінфіном затверджено граничну вартість путівки для учасника АТО у 2020 році  11988,00 грн. на одну особу, для особи з інвалідністю       7740,00 грн.
Забезпечення санаторно-курортним лікуванням здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року № 200 «Про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях санаторно-курортним лікуванням».
Даним порядком передбачено, що органи соціального захисту населення забезпечують за рахунок коштів державного бюджету безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів:
 • учасників бойових дій щороку;
 • осіб з інвалідністю внаслідок війни позачергово щороку;
 •  інваліди загального захворювання та інваліди з дитинства забезпечуються путівками в порядку черговості.

Великолепетищина: власники землі - найбільші боржники до місцевого бюджету

Наразі серед платників податків - фізичних осіб Великолепетищини спостерігається тенденція сплачувати податкові зобов’язання не в повному обсязі. Це стосується, впершу чергу, місцевих податків і зборів.
Окремі підприємці та громадяни мають незначну суму заборгованості - до 1000 гривень. І таких у Великопетиському районі налічується 1018 чоловік. Найбільша чисельність мешканців - боржників із плати за землю обліковується у Рубанівській сільській раді.

Сторінки

Підписатися на Великолепетиський район RSS