«Антени для наземного цифрового телебачення»

З введенням в Україні наземного цифрового телебачення формату DVB-T2 перед телеглядачами постало питання щодо антен, які б забезпечили якісний прийом програм нового формату.
Теоретичні припущення і перший практичний досвід підтвердив, що для наземного цифрового телебачення цілком підходять переважна більшість існуючих на сьогодні антен дециметрового діапазону радіохвиль.
На сьогодні у населення здебільшого використовуються «польські» антени, багатоелементні антени типу «хвильовий канал» та логоперіодичні антени.Всі вони зможуть використовуватися і надалі.
Цифровий телевізійний сигнал для своєї трансляції потребує практично на порядок менших потужностей у порівнянні з нині існуючим аналоговим сигналом. Завдяки цим властивостям цифрового сигналу напруженість електромагнітного поля в місцях його прийому, навіть при існуючих передавачах, буде забезпечена значно більша, ніж донині. Це дозволить використовувати для приймання цифрового сигналу кімнатні телевізійні антени у багатьох місцевостях, в яких до цього використовуються для телеприйому громіздкі і важкі зовнішні антени.
Від виробників телеантен слід очікувати появи нових з підвищеною ефективністю кімнатних телеантен, широке застосування яких дозволить відмовитися від зовнішніх антен, що суттєво покращить вигляд фасадів і дахів житлових будинків

Управління праці та соціального
захисту населення районної державної