«Порядок повернення коштів надміру виплачених за призначеною державною соціальною допомогою»

Повернення бюджетних коштів, згідно Порядку, затвердженого спільним наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерством фінансів України та Міністерством юстиції України від 14 грудня 2005 року, проводиться Управлінням праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації ( в подальшому – Управління) у випадку:
а) виявлення подання громадянами  свідомо фальшивих документів, документів із неправильними відомостями або приховання достовірних даних про доходи, майновий стан та інші обставини, що впливають на встановлення права на соціальну допомогу і визначення її розміру;
б) виявлення помилки у розрахунку розміру призначеної соціальної допомоги;
в) виявлення неправильних відомостей про доходи, майновий стан тощо, що вплинули на встановлення права на соціальну допомогу і визначення її розміру, наданих юридичними особами або фізичними особами – суб`єктами підприємницької діяльності.
У таких випадках Управління вживає відповідні  заходи:
а) припиняє надання соціальної допомоги з місяця виявлення порушення і позбавляє права на призначення державної соціальної допомоги на наступний термін;
б) визначає обсяг надміру виплачених коштів та встановлює строки їх повернення залежно від матеріального стану сім`ї;
в) доводять до відома одержувача допомоги про припинення надання соціальної допомоги, обсяги надміру виплачених коштів та строки їх повернення. При цьому одержувачі субсидій повертають кошти в подвійному розмірі;
г) у разі прийняття рішення про врахування надміру виплачених коштів при виплаті соціальної допомоги (крім субсидій) у наступні періоди, проводить щомісячні відрахування у розмірі від 20 до 100 відсотків призначеної допомоги до повного погашення заборгованості;
д) повідомляє організації, що надають житлово-комунальні послуги, про припинення надання субсидії особі, зменшують асигнування на суму переплачених коштів.
У разі смерті одержувача соціальної допомоги повернення надміру нарахованих коштів проводиться іншою повнолітньою особою, яка врахована при визначенні права та

розрахунку розміру призначеної допомоги, або особою, якій виплачена не отримана за життя померлого соціальна допомога, віднесена до спадщини.

При не призначенні на наступний термін соціальної допомоги, надміру нараховані кошти повертаються на підставі заяви одержувача допомоги ( або іншими повнолітніми особами, які враховувалися при встановленні права на визначення розміру допомоги у разі смерті одержувача допомоги) про їх добровільне повернення. У разі не повернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки Управління вирішує питання  про їх стягнення в судовому порядку. Так за 2011 рік Управлінням повернуто коштів надміру виплачених за призначеною державною допомогою в сумі 39,4 тис. грн., а за І півріччя 2012 року ця сума складає 18,2 тис. грн.
Повернені кошти перераховуються  на рахунок Управління, відкритий в територіальному управлінню державного казначейства, для подальшого їх перерахування до Державного бюджету.

Таксон: