ОБЕРЕЖНО! АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ !

На сьогоднішній день епізоотична ситуація в Україні щодо розповсюдження африканської чуми свиней (АЧС) територією залишається вкрай складною. З початку 2017 року зареєстровано 14 випадків АЧС на території 9 областей.
Херсонська  область не стала винятком з переліку областей України, в яких зафіксовано небезпечне для економіки держави інфекційне захворювання свиней. На сьогодні в області 2  неблагополучні пункти на АЧС: смт Іванівка Івнівського району  (20.01.2017 року)   та  с. Саги Праві Олешківського району (29.01.2017 року).
Чумою цю хворобу назвали через її дуже швидке розповсюдження: заражаються усі без винятку свині, які були в контакті з хворою твариною. До чуми, що уражує людей, дане захворювання не має жодного відношення, оскільки це вірусна інфекція, а чума людей має бактеріальне походження.

Оскільки все поголів’я тварин у районах, де зафіксовані спалахи захворювання, повністю знищується, африканська чума свиней завдає величезних економічних збитків.
Для збереження свого поголів’я, недопущення виникнення захворювання і загибелі свиней необхідно виконувати такі застережні заходи:
    забороняється переміщення тварин без дозволу державної служби ветеринарної медицини та видачі відповідних ветеринарних документів;
    забороняється використання продуктів забою без проведення ветеринарно-санітарної експертизи;
    забороняється використання відходів харчування для відгодівлі свиней без попередньої термічної обробки.
У випадку підозри на захворювання та в разі загибелі свиней терміново повідомляти ветеринарну службу району  за адресою: смт Велика Лепетиха  вул. Київська, 61,  т. 2-25-91, 2-18-42   
 

 

Категорія ради та інші органи: