Освіта Великолепетищини зустріла гостей Обласна школа передового педагогічного досвіду вчителів фізичної культури – 2019

«Креативність – головна якість педагога в 21 столітті». Саме під таким гаслом з 17 по 19 вересня 2019 року на базі освітніх закладів району районним методичним кабінетом КУ «ВРЦОЗО» спільно з комунальним вищим навчальним закладом «Херсонська академія неперервної освіти» проведено обласний семінар-тренінг з теми: «Розвиток креативного мислення учнів Нової української школи на уроках фізичної культури», участь в якому взяли 39 педагогічних працівників області.
Розпочався семінар-тренінг з привітання голови районної ради Верховської Т. О., яка ознайомила з перспективами покращення матеріально-технічної бази спортивних залів шкіл та пріоритетними заходами, які реалізовуються в загальноосвітніх закладах щодо покращення освітнього процесу.
Вольська Т. В., завідувач районного методичного кабінету, запросила до перегляду відеофільму про досягнення освіти Великолепетищини, а далі створила емоційно-позитивний настрій на роботу. Зелінка Л. М., методист районного методичного кабінету, висвітлила питання роботи районного методичного кабінету щодо самореалізації вчителя фізичної культури як креативного форматора сучасного освітнього простору, зазначивши про суттєві зміни в активізації особистого потенціалу вчителя шляхом надання реальної, дієвої допомоги у тісній співпраці з районним методичним кабінетом.
Після офіційної частини Моїсеєв С. О., кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри теорії й методики виховання, психології та інклюзивної освіти КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» та Примакова В. В., доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри теорії й методики виховання, психології та інклюзивної освіти КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» запросили присутніх до роботи в тренінгу «Теорія розв’язування винахідницьких завдань» і «Розвиток креативного мислення учнів Нової української школи на уроках фізичної культури», які були змістовними та важливими у формуванні фахової компетентності щодо розвитку креативного мислення учнів у сучасній школі.
Другого дня учасників семінару гостинно зустрічав комунальний заклад «Рубанівський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів» (директор Стасенко В. І.). Робота учителів фізичної культури почалася з безпосередньої участі в ранковій зарядці.
У рамках другого дня семінару – тренінгу учасники мали змогу  переглянути уроки та майстер-клас кращих учителів області:
Рогачова Ю. В., учителя фізичної культури Великолепетиської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, тема: «Футбол. Розвиток творчих здібностей учнів на уроках фізичної культури».
Сапронової Ю. В., учителя фізичної культури КЗ «Великолепетиський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів», тема: «Гандбол».
Гопкало Л. Г., учителя фізичної культури Козачелагерської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Олешківської районної ради, тема: «Гімнастика. Розвиток творчих здібностей учнів на уроках фізичної культури».
Моніча В. В., учителя фізичної культури Ульянівської загальноосвітньої школи Скадовської районної ради, тема: «Секрети підготовки команди-переможців до участі у Всеукраїнському фізкультурно-патріотичному фестивалі школярів України».
Шаніної О. В., учитель фізичної культури Кам’янського закладу загальної середньої освіти Каховського району, тема: «Розвиток креативного мислення учнів НУІІІ на уроках фізичної культури».
Учителі майстерно поділилися власним передовим педагогічним досвідом, продемонструвавши інноваційні форми і методи роботи з учнями щодо формування ключових компетентностей учнів.
Після практичної частини Зелінка Л. М., методист районного методичного кабінету, запросила учасників семінару на воркшоп «DIY – підхід як дієвий інструмент STEM-освіти», під час якого дала можливість кожному перевірити свою фахову компетентність та проявити креативність в питаннях розробки та застосування нетрадиційного обладнання з фізичної культури, поділитися можливостями його використання для підвищення ефективності освітнього процесу, знайти спільні рішення при виконанні поставлених завдань, визначити  міжпредметний зв'язок.
Третій день семінару-практикуму був не менш насиченим. Учасників заходу творчо зустрічали колектив та учні Великолепетиської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 (директор Карпачова А. Г.).
Неабияку зацікавленість у гостей викликав перегляд інноваційного уроку з волейболу, який провела Сапронова Ю. В., учитель фізичної культури КЗ «Великолепетиський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів», продемонструвавши креативний підхід до навчання.
Після проведення показових заходів відбувся «круглий стіл», під час якого
Моїсеєв С. О., кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри теорії й методики виховання, психології та інклюзивної освіти КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» підвів підсумки роботи школи обласного передового педагогічного досвіду та зауважив, що умовами досягнення високої ефективності кожного заняття є знання вчителем теорії і методики проведення уроку та рівень його методичної підготовки. Креативне осмислення теорії та існуючої практики фізичного виховання дає змогу вчителю використовувати та застосовувати в навчально-виховному процесі інноваційні форми та методи навчання і виховання. Цікаві, інноваційні уроки завжди будуть мотивувати учнів до занять фізичною культурою.
На завершення учасники семінару – тренінгу на чолі з Моїсеєвим С. О., висловили слова вдячності районному методичному кабінету, Великолепетиській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, комунальному закладу «Рубанівський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів» за підготовку та проведення семінару – тренінгу та обласної школи передового педагогічного досвіду, відмітили належний організаційний та науково-методичний рівень підготовки всіх запропонованих заходів.