Пізнай у серці рідне слово

У листопаді 1997 року було видано Указ Президента України “Про День української писемності та мови”. На підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації суспільства цим актом встановлено в Україні День української писемності та мови, який відзначається щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця.
У День української писемності та мови традиційно проводяться різноманітні заходи в школах, вузах та бібліотеках. Тому, 06 листопада 2019 року бібліотекарем кафедри юнацтва комунального закладу «Великолепетиська центральна районна бібліотека ім. О. М. Семашка» Оленою Бровченко спільно з вихователем гуртожитку Іриною Шляхетко та бібліотекарем Великолепетиського ПТУ № 22 Ларисою Левіцькою для вихованців гуртожитку було проведено годину українознавства «Пізнай у серці рідне слово», присвячену цій даті.
Учасники заходу дізнались багато цікавих фактів про мову, зачитували вірші. Було проведено мовну ігротеку, в якій студенти взяли активну участь, відповідали на питання вікторини «Символи України», промовляли скоромовки, намагалися правильно закінчити прислів’я, згадали  українські добрі мультфільми (Жив був пес, Капітошка, Козаки, Івасик-Телесик та ін.), подорожували Країною фразеології. Найактивнішими виявилися учні: Андрій Ковальчук (І місце), Масалова Каріна (ІІ місце), Демків Катерина (ІІІ місце). Переможці отримали пам’ятні сувеніри.