Плідна співпраця лікарів - для здоров’я населення

На виконання завдань Президента України В. Ф. Януковича щодо забезпечення якісних умов життя населення, підтримки ініціатив місцевих громад та з метою привернення уваги населення до питань збереження репродуктивного здоров’я, активізації пропаганди здорового способу життя, 28 січня 2014 року на базі КП «Великолепетиська центральна районна лікарня» відбувся клінічний тренінг з питань планування сім’ї та репродуктивного здоров’я за участю заступника голови районної державної адміністрації Володимира Мошенця, лікарів акушерів-гінекологів, терапевтів, сімейних лікарів, акушерок, фельдшерів та медичних сестер КП «Великолепетиська центральна районна лікарня», КП «Великолепетиський центр первинної медико-санітарної допомоги».
На тренінгу розглядалися питання збереження репродуктивного здоров’я жінок, ефективності існуючих концепцій планування сім’ї, а також недоліків та переваг сучасних методів контрацепції.
Головний лікар КП «Великолепетиська центральна районна лікарня» Петро Сайтарли відмітив, що ефективна система планування сім’ї впливає на досягнення значущих цілей для суспільства -  покращення здоров’я жінок та матерів, сприяє формуванню гендерної рівності, подолання бідності, формуванню здорового суспільства за рахунок просвітницької роботи з підлітками. Україна вже досягла певних успіхів в питаннях планування сім’ї. Але ще треба працювати над покращенням якості послуг, краще здійснювати моніторинг за виконанням цих функцій, проводити регулярний аналіз даних, залучати до роботи в напрямку планування сім’ї середню ланку медичних працівників.
«Перш за все планування сім’ї — це забезпечення здоров’я жінки для народження нею бажаних і здорових дітей. А діти, як відомо, – наше майбутнє. Від роботи закладів охорони здоров’я залежать перспективи демографічної ситуації у майбутньому. Важливо пам’ятати, що підґрунтям для подальшого планування сім’ї є і той час, коли людина її зовсім не планує чи уявляє лише в далекому майбутньому. Тому важливою складовою роботи медичних працівників наразі є інформаційна та консультативна робота з молоддю» – на завершення зустрічі зазначив заступник голови районної державної адміністрації Володимир Мошенець.
За підсумками зібрання учасники заходу вирішили й надалі проводити вуличні акції, «круглі столи», тренінги для медичних працівників, психологів та соціальних педагогів загальноосвітніх закладів району щодо збереження репродуктивного здоров’я і планування сім’ї, зниження рівня безпліддя і захворюваності на інфекції, що передаються статевим шляхом.