«По другу сторону мирного життя»

Минає 30 років, а Афганістан і досі болить. Спогади, думки і почуття – відлуння тієї реальності і страшної у своїй непотрібності події...
Усі хто виявився утягнутим у цей конфлікт, були втягнуті в нього не по своїй волі. Військовослужбовці і просто цивільні фахівці чесно і самовіддано виконували свій обов’язок, волю та накази уряду і політичного керівництва  держави, в якій жили, служили і працювали.
14 лютого 2019 року завідувачою комунального закладу  «Великолепетиська районна дитяча бібліотека» Тетяною Хребтовою та директором комунального закладу «Великолепетиський районний краєзнавчий музеї ім. О. І. Ціпко» Миколою Марченком для учнів 7-9-х класів комунального закладу «Великолепетиський опорний заклад ЗСО І-ІІІ ступенів»  було проведено урок-мужності «По другу сторону мирного життя», присвячений 30-й річниці виведення військ з Афганістану та Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
Присутні дізналися про події та героїв страшної афганської війни, а із почутих розповідей зрозуміли, що найстрашніше і найбезглуздіше у світі – це війна, і що ми повинні пам’ятати тих, хто її пережив, тих, хто не дожив, не доспівав, не докохав. Виконували свій інтернаціональний обов’язок і наші земляки, про героїзм яких також згадав у своєму виступі Микола Марченко. Читачі хвилиною мовчання вшанували пам’ять наших співвітчизників, які віддали своє життя на чужій війні.
Імена тих, хто повернувся на рідну землю в цинкових домовинах на вічний спокій, повинні залишитися в пам’яті народній. Пам'ять про ті дні і події, про людей, що опинилися в настільки складних, а іноді й критичних обставинах, повинна бути вічною, а учасники подій у Республіці Афганістан заслуговують загальної поваги. Давайте пам’ятати про них повсякденно, не лише в дні пам’ятних дат, не залишати їх наодинці зі своїми численними проблемами.