«Почтова марка, як одне з втілень історії України»

З нагоди 100-річчя випуску перших українських марок директором комунального закладу «Великолепетиська центральна районна бібліотека  ім. О. М. Семашка» Юлією Слабко 27 грудня 2018 року було проведено день інформації «Почтова марка, як одне із втілень історії України».
Протягом дня відвідувачі центральної районної бібліотеки мали змогу ознайомитися з історією виникнення першої марки, дізнатися для чого вона була створена та познайомитися з колекцією марок нашого земляка Юліана Візновича, яку він почав збирати ще у шкільні роки. Найстаріша марка з колекції  датована 1935 роком випуску.
Здається, що у наш час значення пошти поступово витісняють інші засоби зв’язку – мобільні телефони, скайп, соціальні мережі. Проте завжди буде принаймні одна роль, яку всі згадані речі замінити не зможуть. Адже поштова марка – це не тільки сплата за послуги, а й візуалізація нашої історії. Така маленька річ, як марка насправді дуже інформативно містка. За своєю історією вона виконувала різні функції. Отож, поштова марка – це те, що зберігає культурний та історичний спадок, формує грунт для державного об’єднання. Це те, що у популярній, лаконічній формі нагадує нам, ким ми є. Це наша візитка світові і самим собі.
Як доповнення до цього заходу, в читальному залі центральної районної бібліотеки діяла книжкова виставка «100 років випуску перших українських марок».