ПОЛУМ’Я ПАМ’ЯТІ

75 років відділяє нас від тих днів, коли Велика Лепетиха була звільнена від нацистських загарбників. Та скільки б не минуло років і десятиріч, ми завжди будемо звертатися до тих історичних подій, що знаменують перемогу життя над смертю, розуму над безумством, гуманності над варварством.
8 лютого 2019 року в малому залі Великолепетиського районного Будинку культури зібрались ветерани Другої Світової війни, діти війни, керівники району, учні, трудові колективи та громадськість селища, щоб відзначити 75 – ту річницю звільнення від нацистських загарбників селища Велика Лепетиха.
Тематична концертна програма, яку підготував методичний кабінет Великолепетиського районного Будинку культури, стала завершальним етапом Всеукраїнської естафети «Слава захисникам України» у Великолепетиському районі, присвяченої 75-й річниці визволення України від нацистських загарбників.
Зі словами привітання та подяки до ветеранів Другої світової війни звернувся голова районної державної адміністрації Анатолій Віремейчик: "У ці холодні лютневі дні ми щороку відзначаємо світлу і величну дату в історії нашого краю – визволення селища Велика Лепетиха та населених пунктів району від нацистських загарбників. Багато подвигів було здійснено на лепетиській землі, численна кількість воїнів полягла в боях за визволення нашого району. Всі вони мріяли вижити, вистояти, дійти до славетного Дня Перемоги. Щомиті кожен з Вас, дорогі ветерани, творив подвиг, подвиг в ім’я людства, в ім’я життя, щастя і миру на землі." Також слова вдячності та привітання ветеранам та всім присутнім висловив селищний голова Микола Сінькевич.
До уваги присутніх було запропоновано перегляд авторського документального фільму директора районного народного краєзнавчого музею ім. О. І. Ціпко Миколи Марченка «Ліквідація Нікопольського плацдарму».
Серед визволителів нашого району була 301 стрілецька дивізія, у складі якої воювало багато мужніх воїнів, але на теперішній час живими залишилось тільки троє – це Шевцов Олександр Іванович, командир відділення зв’язку мінометної батареї, Решетов Сергій, Герой Радянського Союзу, яким є по 96 років та медсестра Юренко Наталія Гаврилівна, якій виповнився 101 рік.
На жаль, за станом здоров’я вони не змогли приїхати на річницю визволення, але у листі-зверненні до нащадків Шевцов Олександр Іванович передав всім жителям Великолепетищини від імені живих ветеранів найщиріші слова вітання з цією знаменною датою і наголосив на тому, що вони завжди будуть пам’ятати той грізний лютий місяць 1944 року, закликав усіх жителів Великолепетищини бути гідними наступниками героїчного покоління визволителів та берегти мир.
Хвилюючим та проникливим був виступ ветерана Другої Світової війни Григорія Пантелійовича Клиби, який виконав попурі воєнних пісень. Гучними оплесками присутні глядачі віддячили ветерану за його мужність і відвагу та жагу до життя.
Пам’ять про тих, хто не повернувся з далеких воєнних років, хто ціною власного життя дарував нам мир учасники заходу вшанували хвилиною мовчання.
Провели захід учасники дитячого драматичного гуртка районного Будинку культури (керівник Наталія Дмитренко). Концертні номери підготували творчі колективи районного Будинку культури (керівник Олена Токар), дитячої школи мистецтв (Наталія Москаленко) і солісти: Світлана Кокляр, Володимир Мікула та Наталія Москаленко.
По завершенню урочистого заходу відбулось покладання вінків та квітів до пам’ятників воїнам-визволителям.
Слава ветеранам, всім тим, хто боронив Батьківщину від страшного ворога, хто відвойовував українські землі, жертвуючи своєю кров’ю і життям заради майбутнього!  Пам’ятайте, на якій героїчній землі ми живемо. Хай сила цієї землі допомагає долати труднощі, яких сьогодні, на жаль, багато у нашій державі. Та наш народ – сильний духом і вірний ідеалам добра і справедливості і це – назавжди! Хай завжди на вільній українській землі будуть мир і згода.

 

 

Категорії статті РДА: