Представники ОТГ Херсонщини навчатимуться ефективному управлінню власними земельними ресурсами

9 жовтня, в обласній державній адміністрації відбулась інформаційна зустріч, присвячена початку роботи в Херсонській області інноваційної програми розвитку спроможних об’єднаних територіальних громад в управлінні земельними ресурсами та залученні інвестицій – Програма місцевого системного розвитку.
Дана програма виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з ТОВ «Бломінфо-Юкрейн», громадською організацією «ДЕСПРО» та Київським економічним інститутом в рамках проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку».
До зустрічі долучилися представники ОТГ області, територіальних органів центральних органів виконавчої влади у сферах земельних відносин, лісового господарства, розвитку водного господарства, структурних підрозділів обласної державної адміністрації.
Завітав на захід заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Євген Рищук, який одразу звернув увагу:
«Успішне управління земельними ресурсами – основа розвитку сільських територій і, відповідно, наповнення місцевих бюджетів громад».
Наталія Слинько, керівник Програми, та Сергій Кубах, експерт з питань управління земельними ресурсами проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку», розповіли про можливості, які очікують громади Херсонщини в рамках партнерства з Програмою.
А саме, запровадження ефективного управління земельними та іншими ресурсами в межах ОТГ на основі GIS технологій (геоінформаційних технологій, - ред.) та розвиток спроможності формувати проекти для залучення інвестицій з урахуванням інтересів органів влади, місцевого самоврядування, бізнесу та недержавного сектору на основі співробітництва та партнерства.
Сергій Кубах, ведучи мову саме про управління земельними ресурсами, звернув увагу представників громад на те, що у 2018 році вже прийняті акти законодавства, відповідно до яких всі земельні ділянки сільськогосподарського призначення будуть передані у комунальну власність саме громад, тому дуже важливо навчитися правильно керувати процесом їх утримання й використання.
Серед таких законодавчих документів Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні», який набуде чинності вже 1 січня 2019 року. А також розпорядження Кабінету Міністрів України від 31 січня 2018 року №60 «Питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаним територіальним громадам».
Окрім Херсонської області, Програма реалізується у громадах Луганської, Донецької, Харківської, Дніпропетровської та Запорізької областей.
Наразі триває конкурсний відбір об’єднаних територіальних громад, які будуть залучені в якості партнерських громад до співпраці з Програмою.
Оголошення про конкурсний відбір можна знайти на сайті Фонду Східна Європа та на офіційному сайті Херсонської обласної державної адміністрації.
Граничний термін на подання анкет від ОТГ для участі у конкурсі – 23 жовтня.
Технології управління земельними ресурсами, які будуть запропоновані партнерським громадам, вже були успішно застосовані USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» в Кіптівській ОТГ (Чернігівська область) та Паланській ОТГ (Черкаська область). Цей досвід і був детально представлений під час сьогоднішньої зустрічі керівництву облдержадміністрації та керівникам об’єднаних територіальних громад Херсонщини.