Про дотримання температурного режиму в навчальних закладах

Великолепетиське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області нагадує, що в зв’язку з похолоданням, несприятливими погодними умовами та початком опалювального сезону у багатьох регіонах країни недотримання визначеного Державними санітарними правилами і нормами температурного режиму в загальноосвітніх навчальних закладах може негативно вплинути на здоров’я дітей і підлітків та поставити під загрозу навчальний процес. 
         Умови перебування і навчання супроводжуються значною кількістю негативних факторів, які мають вплив на стан здоров’я дітей і, як наслідок – на їх розвиток. Питання дотримання санітарно-гігієнічних показників мікроклімату в навчальних закладах є одним з ключових у збереженні та зміцненні стану здоров’я.

Недотримання норм температури повітря в приміщенні в поєднанні з підвищеною вологістю та швидкістю повітря впливає на посилення процесів тепловіддачі, що призводить до охолодження організму дитини і як наслідок – розвиток захворювань.
Відповідно до Санітарного регламенту, у приміщеннях шкіл відносна вологість повітря має бути 40-60%; температура повітря в класах і кабінетах 17°-20°C, в майстернях по обробці металу і дерева 16°-18°C, в спортивному залі 15°-17° C, в роздягальнях при спортивному залі 19°-23°C, в актовому залі 17°-20° C, в бібліотеці 16°-18°C, в медичних кабінетах 21°-23°C, в рекреаціях 16°-18°C, в спальних приміщеннях 18°-20°C; в умивальних 20°-23°C; у вестибюлі, гардеробі 16°-19°C; в туалетах 17°-21°C; в душових не нижче 25 ° C. Слід зазначити, що температура нижче зазначених нормативів неприпустима. 
Рішення про тимчасове призупинення навчання учнів приймають органи місцевої виконавчої влади при зниженні температури повітря до - 20°C при швидкості руху повітря більше 5 м/с і при підвищенні вологості вище 80% (для учнів початкових класів) та при температурі - 24°C (для учнів 5-12 класів), а також при надзвичайних ситуаціях.
Звертаємо увагу, що для забезпечення оптимальних умов перебування дітей у приміщеннях необхідно проводити заходи для профілактики забруднення повітря:  приведення  кількості дітей  у відповідності до гігієнічних вимог наповнюваності класів (груп), використання приміщень лише за призначенням, використання обладнання, полімерних матеріалів, дезінфекційних засобів лише тих, що дозволені законодавством до застосування,  регулярно і правильно провітрювати приміщення, щоденне вологе прибирання приміщень, за необхідності з використанням дезінфекційних засобів. 

Категорія ради та інші органи: