Про інформацію про стан законності та вжиті органами прокуратури заходи щодо її зміцнення на території Великолепетиського району у І півріччі 2016 року

ВЕЛИКОЛЕПЕТИСЬКА РАЙОННА РАДА
ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

XIV сесії сьомого скликання

27.09.2016   № 154

Відповідно до статті 6 Закону України «Про прокуратуру», статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

В И Р І Ш И Л А:

Інформацію про стан законності та вжиті органами прокуратури заходи щодо її зміцнення на території Великолепетиського району у І півріччі   2016 року взяти до відома.

Голова районної ради                                                              Т.О.Верховська

ІНФОРМАЦІЯ
про стан законності та вжиті органами прокуратури
заходи щодо її зміцнення на території
Великолепетиського району у І півріччі 2016 року

Вжиті упродовж І півріччя 2016 року правоохоронними органами району заходи спрямовувались на практичну реалізацію положень Кримінального процесуального Кодексу України та Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань, певною мірою сприяли стабілізації криміногенної ситуації, підвищенню захисту прав та свобод громадян та інтересів держави.
Завдяки вжитим скоординованим заходам кількість вчинених кримінальних правопорушень на території Великолепетиського району зменшилася на 13,6% (з 302 до 261), що позитивно вплинуло на рівень злочинності на 10 тис. населення, оскільки на території району цей рівень зменшився з 101,8 до 85,7.
Відсоток розкриття кримінальних правопорушень за остаточним результатом у Великолепетиському районі є значно вищим ніж середньобласний  (37%) та становить  – 59,4%.
Суттєво зменшився показник правопорушень, скоєних особами, які раніше їх вчиняли з 66,3% до 29,6% (або з 69 до 21).
Також зменшилась кількість зареєстрованих тяжких злочинів з 45 до 36 (або -20,0%).
Значно збільшився у порівнянні з минулим роком показник щодо відшкодування збитків, заподіяних кримінальними правопорушеннями, з 34,1% до 93,4% (встановлено збитків - 61 тис.грн., відшкодовано – 57 тис.грн.).
Водночас, проведеним прокуратурою вивченням стану боротьби зі злочинністю та протидії корупції встановлено, що координаційна діяльність потребує суттєвої активізації та вжиття додаткових заходів для профілактики та боротьби зі злочинністю.
Так, не дивлячись на вжиті прокуратурою заходи координаційного характеру на території Великолепетиського району протягом 1 півріччя 2016 року однією з найбільших є питома вага кримінальних правопорушень проти життя та здоров’я особи (34,0%).
Збільшилась загальна кількість правопорушень, вчинених групою осіб з 1 до 2 (в 2 рази).
           З облікованих у звітному періоді, зареєстровано 1 кримінальне правопорушення щодо заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, що спричинило смерть потерпілого, яке розкрито, один обвинувальний акт направлено до суду.
Викликає зауваження стан розкриття кримінальних правопорушень минулих років: за остаточними результатами розслідування закінчено лише 3 кримінальні провадження.
Виявилися неефективними заходи щодо виявлення злочинів у сфері незаконного обігу наркотичних засобів, оскільки на території Великолепетиського району цей показник суттєво зменшився на 92,9 % з 14 до 1 факту. Незважаючи на це, робота на цьому напрямку не відповідає фактичним даним про наявність на обліку осіб, які страждають на наркоманію, але є залежними.
Вимагає вжиття додаткових скоординованих заходів робота щодо розшуку осіб, які переховуються від органів слідства та ухиляються від відбування кримінального покарання.
На підставі п.2 ст.280 КПК України зупинене  досудове розслідування у 2 кримінальних провадженнях, у яких місцезнаходження розшукуваних осіб не встановлено.
 За результатами роботи у 1 півріччі 2016 року на території Великолепетиського району залишок нерозшуканих злочинців, які переховуються від органів досудового слідства та суду, в порівнянні за аналогічним період минулого року (01.07.2015), збільшився на 1 особу та складає 7 осіб.
Досягнуто певних результатів у сфері протидії корупції. Так, протягом 1 півріччя 2016 року складено 2 протоколи про корупційні адміністративні правопорушення за порушення вимог закону щодо урегулювання конфлікту інтересів (ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення), які розглянуто судом. До відповідальності притягнуто 2 депутатів місцевих рад.
Також, внесено 2 документи прокурорського реагування з метою усунення причин та умов, що сприяють корупційним проявам, які розглянуто, порушення усунуто.
Упродовж 1 півріччя 2016 року слідчими Великолепетиського ВП Каховського ВП проводилось досудове розслідування у 374 кримінальних провадженнях. Досудовим розслідуванням закінчено 211 проваджень, з них у 203 розслідування розпочато у звітному періоді. З числа проваджень, у яких досудове розслідування закінчено, 69 направлено до суду з обвинувальним актом, закрито 134.

Заступник керівника
Каховської місцевої прокуратури
Херсонської області                                                                          Є.Довбня