Про підсумки роботи місцевих органів влади щодо забезпечення виконання місцевих бюджетів району за І квартал 2016 року

За січень-березень 2016 року до загального фонду місцевих бюджетів району надійшло 5936,0 тис. грн. власних доходів, що становить 158,4 % до планів, затверджених місцевими радами на цей період.
Виконання планів даного періоду забезпечено по всіх джерелах власних надходжень загального фонду. Усі місцеві бюджети району забезпечили виконання планових показників доходів загального фонду. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 2272,1 тис. грн. або на 62,0 %.
По найбільшому бюджетоутворюючому джерелу – податку на доходи фізичних осіб (питома вага в надходженнях – 42,2 %) до бюджету району надійшло 2505,1 тис. грн., що становить 133,8 % до уточнених показників, затверджених районною радою на 3 місяці 2016 року. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження даного податку збільшились на 835,7 тис. грн., або на 50,1 %. Таке зростання зумовлено збільшенням ставки податку з 15 до 18 %.
Складової податку на майно – плати за землю (займає 24,4 % від загальної суми надходжень) мобілізовано до бюджету району 1449,8 тис. грн., або 145,7 % планових показників, затверджених органами місцевого самоврядування. У порівнянні з минулим роком надходження збільшились на 411,5 тис. грн., або на 39,6 %. По платі за землю виконання плану не забезпечено Демидівською та Рубанівською сільськими радами (97,4 % та 93,1 % відповідно).
Єдиного податку (питома вага в загальних надходженнях – 22,5 %) до місцевих бюджетів надійшло в сумі 1334,8 тис. грн., що в 2,5 разу перевищує планові показники, затвердженні органами місцевого самоврядування, у тому числі єдиного податку із сільськогосподарських товаровиробників мобілізовано 887,7 тис. грн., виконання плану становить 266,3 %. У порівнянні з минулим роком надходження збільшились на 514,5 тис. грн., або в 2,4 разу. Перевиконання планових призначень та фактичних надходжень 2015 року зумовлено змінами в податковому законодавстві, зокрема збільшено ставки податку в 1,8 разу. Не виконано план даного податку лише по Катеринівській сільській раді (62,8 %).
За січень-березень 2016 року середньорайонний відсоток виконання річного плану становить 22,9 % (у минулому році – 21,9 %). Найнижчий показник по Демидівській та Князегригорівській сільських радах – 10,6 % та 15,0 % відповідно.
З організації роботи щодо забезпечення повноти мобілізації податків і зборів до місцевих бюджетів району, пошуку додаткових джерел для їх наповнення, недопущення виникнення кредиторської заборгованості з виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ, розпорядженням голови районної державної адміністрації від 12 лютого 2016 року № 23 затверджено план заходів щодо наповнення місцевих бюджетів району та економного і раціонального використання бюджетних коштів у 2016 році. Уточнено та внесено зміни до плану заходів розпорядженням голови районної державної адміністрації від 14 березня 2016 року № 79.
На виконання відповідних розпоряджень голови районної державної адміністрації з початку року відбулося три засідання районної комісії з питань наповнення місцевих бюджетів району та бюджету Пенсійного фонду України, на яких розглянуто питання щодо визначення завдань по наповненню місцевих бюджетів району та економного і раціонального використання бюджетних коштів у 2016 році, проведено співбесіди з керівниками 16-ти підприємств, де заробітна плата виплачувалась нижче законодавчо встановленого мінімуму. У результаті проведеної роботи до бюджету надійшло податку на доходи фізичних осіб у сумі 35 тис. грн.
Робочою групою з питань легалізації найманої праці проведено три перевірки, перевірено шість суб’єктів господарювання, що знаходяться на території Великолепетиської селищної ради. У ході перевірок порушень законодавства про працю не виявлено.
Проведено одне засідання районної комісії з питань виплати заборгованості із заробітної плати, на якому заслухано керівника філії «Великолепетиський райавтодор» дочірного підприємства «Херсонський облавтодор», що за даними районного відділу статистики мають заборгованість із заробітної плати в сумі 110,4 тис. грн. На сьогодні ця заборгованість погашена.
Станом на 01 квітня 2016 року триває кампанія по декларуванню доходів громадян, отриманих у 2015 році. Великолепетиським відділенням Каховської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області залучено до оподаткування 559 громадян, що становить 33,7 % від загальної кількості громадян, що обробляють земельні паї самостійно. Сума задекларованого доходу становить 1859,3 тис. грн., нараховано податку на доходи фізичних осіб в обсязі 278,9 тис. грн., сплачено на даний час 247,2 тис. грн. У той же час, виконкомами Великолепетиської селищної та Малолепетиської сільської рад не проведено належної організаційної роботи по декларуванню доходів громадян, які проживають на відповідних територіях.  
Згідно проведеної роботи з підприємством, яке працює на території району, але зареєстровано за його межами (Великолепетиське відділення поліції Каховського відділу поліції ГУНП в Херсонській області), перерахування податку на доходи фізичних осіб з 29 лютого 2016 року розпочато до районного бюджету. Додаткові надходження за І квартал поточного року становлять 78 тис. грн. 
Поряд з цим, за січень-березень 2016 року зріс на 12,1 % (31,4 тис. грн.) податковий борг зі сплати платежів до місцевих бюджетів і станом на 01 квітня поточного року складає 291,0 тис. грн. На звітну дату зріс борг по транспортному податку з фізичних осіб (боржник Набока М. В.) на 25 тис. грн. та земельному податку з юридичних осіб (боржник філія «Великолепетиський райавтодор» ДП «Херсонський облавтодор») – на 8,7 тис. грн. На даний час податковий борг по земельному податку філією «Великолепетиський райавтодор» ДП «Херсонський облавтодор» сплачено у повному обсязі.
Бюджету району стовідсотково до призначень надійшла освітня та медична субвенції з державного бюджету у сумах відповідно 3947,1 тис. грн. та 2387,2 тис. грн., а також  базова дотація в сумі 643,9 тис. грн.
До спеціального фонду місцевих бюджетів району за даний період надійшло 714,4 тис. грн., у тому числі до бюджету розвитку надійшло 34,6 тис. грн.
Видатки загального фонду бюджету району за І квартал 2016 року склали 19256,2 тис. грн., що на 2434,5 тис. грн., або на 14 % більше за відповідний показник 2015 року. Рівень виконання зазначених видатків до плану на звітну дату становить 86,8 %.
З усіх проведених видатків 48 % складають видатки на оплату праці з нарахуваннями працівникам бюджетних установ, що в сумі становить 9236,1 тис. грн.. Видатки на оплату праці, в порівнянні з відповідним періодом минулого року, збільшились на     214,9 тис. грн.
При затвердженні місцевих бюджетів на поточний рік по районному бюджету не в повному обсязі передбачено кошти на оплату праці працівникам бюджетних установ, додаткова потреба склала 2851,8 тис. грн. Основна сума незабезпеченості виникла по установах, що фінансуються за рахунок цільових субвенцій з державного бюджету. Так, по освітніх закладах додаткова потреба у коштах складає 2124,6 тис. грн., по закладах охорони здоров’я – 645,2 тис. грн. Також по районному бюджету незабезпеченість у коштах на оплату праці працівникам бюджетних установ по районній раді в сумі 82,0 тис. грн.
Станом на 01 квітня 2016 року, у зв’язку із недостатніми призначеннями, утворилась кредиторська заборгованість з виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ, термін оплати якої не настав, по комунальному підприємству „Великолепетиська центральна районна лікарня” у сумі 113,6 тис. грн. Заробітна плата виплачена 04 квітня поточного року.
Видатки на енергоносії загалом по району забезпечено на 95 % до потреби, недостатньо 277 тис. грн. Комунальне підприємство „Великолепетиська центральна районна лікарня” залишається незабезпеченим у повному обсязі призначеннями на оплату електроенергії на суму 217 тис. грн. та на придбання твердого палива 60,0 тис. грн.
Всього з початку року із загального фонду місцевих бюджетів району на оплату енергоносіїв, спожитих бюджетними установами, направлено кошти в сумі 1067,5 тис. грн., кредиторська заборгованість станом на 01 квітня 2016 року відсутня.
У структурі видатків загального фонду найбільш значними за обсягами є видатки на соціальний захист та соціальне забезпечення  населення – 6595,1 тис. грн., або 34,2 % загального обсягу. Видатки на утримання органів місцевого самоврядування (районних, селищної та сільських рад) склали 5 % (1006,8 тис. грн.), видатки на освіту та спорт – 33 % (6232,9 тис. грн.), на охорону здоров’я – 12 % (2386,3 тис. грн.), на культуру – 4 % (865,9 тис. грн.).
Найнижчу питому вагу мають видатки на житлово-комунальне господарство – лише 2 %, хоча частка річних призначень становить 21 % всіх запланованих видатків по зведеному бюджету. Це свідчить про те, що селищною та сільськими радами не в повній мірі розпочата робота по запланованих об’єктах з благоустрою та водопостачанню населених пунктів району. Всього з початку року видатки на житлово-комунальне господарство проведені на суму 379,5 тис. грн.
Річні бюджетні призначення на ремонт доріг передбачені в сумі 1219,8 тис. грн., що складає 1,5 % всіх видатків бюджету району. Але за І квартал поточного року виконано робіт лише на 6,7 тис. грн., кошти використані бюджетом селищної ради.
На здійснення програм соціального захисту населення, які фінансуються за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам, у січні-березні 2016 року районом отримано 6118,7 тис. грн., що складає 98,6 % до плану відповідного періоду поточного року.
Отриманий обсяг бюджетного фінансування дав змогу повністю розрахуватися з одержувачами державних допомог сім'ям з дітьми, на що спрямовано 4911,8 тис. грн. Фінансування пільг та субсидій населенню з оплати електроенергії, природного газу, послуг, водопостачання та квартирної плати проведено в сумі 371,5 тис. грн., або 100 %  до запланованого обсягу.
На фінансування пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу спрямовано 721,5 тис. грн., або 100 % до запланованого обсягу.
Крім того, на виплату соціальних допомог на дітей-сиріт та дітей, які утримуються у будинках сімейного типу та прийомних сім’ях, спрямовано 113,9 тис. грн., що дало змогу повністю розрахуватися з одержувачами цих допомог.
Станом на 01 квітня 2016 року на рахунках районного бюджету залишки невикористаних коштів субвенції з державного бюджету на фінансування програм соціального захисту населення в сумі 8,6 тис. грн. (у зв’язку з поверненням коштів).
За І квартал поточного року район отримав субвенцію з обласного бюджету (інші субвенції): для надання пільг на медичне обслуговування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 2,6 тис. грн., що становить 100 % до плану на звітний період.
У рамках виконання заходів програми економічного, соціального та культурного розвитку Великолепетиського району на 2016 рік та інших районних програм, селищною та сільськими радами передано районному бюджету додатковий фінансовий ресурс в сумі 389,1 тис. грн., який спрямовано на фінансування:
- програми проведення в районі приписки та призову громадян на строкову військову службу в 2013-2016 роках – 8,4 тис. грн.;
- районної програми підтримки суспільно-політичної газети "Таврійські вісті" – 3,9 тис. грн.;
- районної програми індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлових умов сільського населення "Власний дім" на 2012-2020 роки – 35,5 тис. грн.;
- програми розвитку культури на 2016-2017 роки – 3,8 тис. грн.;
- програми розвитку фізичної культури і спорту в районі на 2013-2017 роки – 7,0 тис. грн.;
- районної програми соціального захисту людей похилого віку, інвалідів та підтримки сім'ї, утвердження гендерної рівності і протидії торгівлі людьми на 2015-2019 роки (пільгові рецепти, виплати компенсаціїї фізичним особам, які надають соціальні послуги, зубопротезування ) – 27,6 тис. грн.;
- програми з виконання в районі Загальнодержавної програми "Національний план дій щодо реалізації Конвенцій ООН про права дитини" на період до 2016 року  – 10,0 тис. грн.;
- районної цільової програми "Розвиток освіти Великолепетищини - інвестиції в майбутнє регіону" на 2016-2018 роки – 225,3 тис. грн.;
- програми економічного, соціального та культурного розвитку Великолепетиського району на 2016 рік – 62,6 тис. грн.
Але не всі головні розпорядники коштів районного бюджету змогли отриманий фінансовий ресурс використати в повній мірі. Так, отримані кошти від бюджетів селищної та сільських рад на заходи із: проведення харчування учнів в навчальних закладах використані на 40 % (використано – 90,5 тис. грн., отримано – 225,3 тис. грн.), проведення спортивних заходів – на 20 % (використано – 1,3 тис. грн., отримано – 7 тис. грн.), проведення в районі приписки та призову громадян на строкову військову службу – 27 % (використано – 2,3 тис. грн., отримано – 8,4 тис. грн.), забезпечення оплати безкоштовних рецептів пільговим категоріям громадян на 55 % (використано – 3 тис. грн., отримано – 5,5 тис. грн.). Також, є виконавці програм, які не використали отримані кошти взагалі. Комунальне підприємство „Великолепетиська центральна районна лікарня” на виконання районної програми соціального захисту людей похилого віку, інвалідів та підтримки сім'ї, утвердження гендерної рівності і протидії торгівлі людьми отримало бюджетні кошти на проведення безоплатного зубопротезування ветерана війни в сумі 20,0 тис. грн., але за І квартал поточного року їх не використало. Кошти селищної ради, отримані КП «Великолепетиським Центром первинної медико-санітарної допомоги» на закупівлю лікувального харчування для хворої дитини на фінілкетонурію, в сумі 10,0 тис. грн. станом на 01 квітня не використані.
Кредиторська заборгованість загального фонду місцевих бюджетів району (без урахування субвенції з державного бюджету на соціальний захист) станом на 01 квітня 2016 року складає 113,0 тис. грн. – заборгованість по оплаті праці працівникам  комунального підприємства „Великолепетиська центральна районна лікарня”, яка виплачена 04 квітня поточного року.
Дебіторська заборгованість бюджетних установ району станом на 01 січня 2016 року складає 9,4 тис. грн.
До загального фонду районного бюджету за І квартал 2016 року надійшло 2546,9 тис. грн. доходів, що становить 135,3 % до планових призначень, затверджених у розписі районного бюджету на цей період та на 867,4 тис. грн. (51,6 %) більше надходжень минулого року. План виконано по всіх джерелах надходжень. У цілому до загального фонду районного бюджету разом з трансфертами отримано 16047,7 тис. грн., що становить 103,4 % до запланованого на І квартал.
Фінансування видатків з районного бюджету проводилося, виходячи з плану на січень-березень поточного року, згідно з помісячним розписом та наданих головними розпорядниками коштів заявок, а також наявного фінансового ресурсу. Видатки загального фонду районного бюджету за січень-березень поточного року становлять 15535,6 тис. грн., відсоток фінансування склав 94,6 %.
До спеціального фонду районного бюджету на рахунки головних розпорядників коштів надійшло 513,1 тис. грн. власних надходжень бюджетних установ, що становить 27,0 % від річного плану. Видатки спеціального фонду проведені на суму 458,2 тис. грн.
 

Таксон: