Про внесення змін до програми здешевлення кредитів в агропромисловому комплексі

Доводимо до Вашого відома, що постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 2020 року № 361 внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів, затвердженого  постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року № 300 (далі – Порядок).
Зазначеними змінами розширено коло суб’єктів господарювання агропромислового комплексу, які можуть скористатися програмою здешевлення кредитів.

Відтепер компенсація відсоткової ставки за залученими у національній валюті банківськими кредитами надається суб’єктам господарювання агропромислового комплексу – юридичним особам незалежно від організаційно-правової форми та форми власності та фізичним особам-підприємцям (далі – позичальники), які провадять діяльність у галузях тваринництва та використали кредитні кошти для покриття поточних витрат та витрат капітального (інвестиційного) характеру, пов’язаних із провадженням діяльності у галузі тваринництва, або які провадять діяльність за іншими видами сільськогосподарської діяльності (крім тваринництва).
Компенсації підлягають відсоткові ставки за:
– короткостроковими кредитами, залученими для покриття виробничих  витрат;
– середньостроковими і довгостроковими кредитами, залученими для придбання основних засобів сільськогосподарського виробництва, здійснення витрат, пов’язаних з будівництвом і реконструкцією виробничих об’єктів сільськогосподарського призначення.
Розмір компенсації за такими кредитами встановлено на рівні
1,5 облікової ставки Національного банку, що діє на дату нарахування відсотків, але не вище розмірів, передбачених кредитними договорами, зменшених на 5 відсоткових пунктів.
Нагадуємо, що для отримання компенсації за укладеними кредитними договорами позичальники подають одному із уповноважених банків заявку на участь у конкурсі за встановленою Мінекономіки формою.
Із переліком уповноважених банків, які на сьогодні підписали з Мінекономіки Меморандум про загальні засади співробітництва, можна ознайомитись за https://agro.me.gov.ua/ua/pidtrimka/vzayemodiya-z-bankami.

 

Категорії статті РДА: