Профілактичний рейд

06 вересня 2018 року з метою надання дітям із сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, адресної допомоги у підготовці до нового навчального року та осінньо-зимового сезону, виявлення дітей шкільного віку, не охоплених навчанням на початок навчального року, усунення причин та умов даного явища, соціального захисту виявлених дітей, запобігання їх безпритульності та бездоглядності та на виконання заходів програми з реалізації в районі Конвенції ООН про права дитини на період до 2021 року, службою у справах дітей районної державної адміністрації спільно з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено профілактичний захід «Урок» у південній частині смт Велика Лепетиха.
У ході рейду забезпечено проведення контролю за умовами утримання, навчання та виховання 4 дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, що проживають у 3 сім’ях, 8 дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають під опікою, піклуванням, що проживають у 6 сім’ях та 2 осіб з числа дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають у прийомній сім’ї. За результатами складено акти обстеженя умов проживання дітей у родинах, з батьками, опікунами, піклувальниками, прийомними батьками проведено профілактичні бесіди, надано методичні рекомендації з питань соціального захисту дітей.
З метою профілактики дитячої бездоглядності відвідано 1 сім’ю, в якій проживає 6 дітей, батьки яких неналежним чином виконують батьківські обов’язки.
За результатами проведеної роботи складено акти обстеження умов проживання родин, надано методичні рекомендації щодо соціального захисту дітей, з батьками, які ухиляються від виконання батьківських обов’язків, проведено профілактичні бесіди та ознайомлено з обов’язкам та правами батьків, зазначено підстави позбавлення батьківських прав.
Обстежено умови проживання неповнолітнього, до якого районним судом застосовано адміністративні міри покарання, за результатом складено акт обстеження та проведено профілактичну бесіду з членами родини.
Під час рейду проведено перевірки роботи 2 закладів торгівлі та громадського харчування. Порушень чинного законодавства щодо продажу алкогольних, слабоалкогольних напоїв, тютюнових виробів та продукції, що пропагує культ насильства, жорстокості, розпусти, не виявлено.
Дітей, які бродяжили, жебракували, вчиняли правопорушення, перебували у стані алкогольного сп’яніння, на території селищної ради не виявлено.

Категорії статті РДА: