Проведення профілактичного рейду

На виконання районної програми з реалізації в районі Конвенції ООН про права дитини на період до 2021 року, з метою виявлення дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, запобігання їх бездоглядності та безпритульності, надання дітям соціального захисту 14 листопада 2017 року службою у справах дітей районної державної адміністрації спільно з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, соціальним працівником Малолепетиської сільської ради проведено профілактичні рейди „Діти вулиці”, „Підліток”, „Сім’я” на території с. Мала Лепетиха.
У ході проведення рейду обстежено умови проживання 6 дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, що проживають у 3 сім’ях, 1 дитина, позбавлена батьківського піклування, яка перебуває під опікою. За результатами складено акти обстежень умов проживання дітей, з батьками та дітьми проведено профілактичні бесіди.

З метою виявлення дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, відвідано родину батьків, у якій проживає 3 малолітні дитини. З матір’ю проведено профілактичну бесіду, ознайомлено із законодавством України про обов’язків батьків щодо утримання, виховання, навчання дітей та винесено офіційне попередження, складено акт обстеження умов проживання дітей. За результатом проведеної роботи членами робочої групи прийнято рішення про необхідності порушення питання щодо постановки дітей родина на облік, як таких, що опинилися у складних життєвих обставинах.
Службою у справах дітей районної державної адміністрації проведено перевірку виховної роботи з попередження правопорушень серед дітей, запобігання дитячої бездоглядності, безпритульності, здійснення соціального захисту дітей пільгових категорій у Малолепетиській ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Т. Г. Шевченка. Серед учнів прочитано лекції на теми: „Запобігання вчинення правопорушень та злочинів неповнолітніми”, „Насильство в сім’ї: види та наслідки”.
У ході рейду перевірено роботу 3 закладів торгівлі та громадського харчування, у яких здійснюється торгівля горілчаними і тютюновими виробами. Порушень чинного законодавства щодо продажу алкогольних, слабоалкогольних напоїв і тютюнових виробів неповнолітнім та продукції, що пропагує культ насильства, жорстокості, розпусти не виявлено. Власників та продавців попереджено про відповідальність за порушення вимог законодавства України.
Дітей, які прогулювали навчальні заняття, бродяжили, жебракували, вчиняли правопорушення, перебували у стані алкогольного сп’яніння, на території села не виявлено.

Категорії статті РДА: