Проведено нараду з сільгоспвиробниками

18 травня 2020 року відбулася он-лайн нарада під керівництвом голови обласної державної адміністрації Юрія Гусєва з питань проведення весняно-польових робіт та стану посівів. У нараді взяли участь голова районної державної адміністрації Євген Холодар, заступник голови районної державної адміністрації Олександр Трохименко, начальник відділу інфраструктури, енергетики та захисту довкілля районної державної адміністрації Валентина Місєвич, керівники та представники сільгосппідприємств району.

В області посіяно озимих зернових культур на площі 555,06 тис. га та 147,57 тис. га ярих зернових культур. Внаслідок складних погодно-кліматичних умов, а саме нічні заморозки, засуха, а також псування відбулось значне пошкодження та загибель посівів не тільки озимих, але і ярих культур. 
Присутніх повідомлено, що Мінекономіки запропонувало Алгоритм отримання сільськогосподарськими товаровиробниками коштів з резервного фонду бюджету у разі виникнення надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру, яка завдала шкоди посівам, або призвела до їх загибелі відповідно до порядку використання коштів, затвердженого Постановою КМУ від 29.03.2002 року № 415. Є декілька шляхів вирішення питання втрат врожаю, в тому числі, компенсація відсотків по кредитах, списання посівів, внаслідок якого не буде нараховуватися ПДВ на цю операцію, дотація виробникам сільськогосподарської продукції на одиницю оброблюваних площ, що були втрачені внаслідок погодних умов. За попередніми оцінками це сума до 5 000 грн на га. Для того, щоб отримати допомогу виробникам потрібно буде зібрати мінімальний пакет документів, який засвідчить втрати та підтвердить факт стихійного лиха.
Крім цього, було наголошено на необхідності донесення до суб’єктів господарювання та мешканців вимоги щодо заборони спалювання в охоронних зонах стерні, післяжнивних залишків, очерету та бур'янів, наближення до проводів електропередач, ПЛ техніки, механізмів.