проведено тренінг «Толерантність та нетерпимість»

«Усі люди мають недоліки – хто більші, хто менші.
Ось чому і   дружба, і допомога, і спілкування
були б неможливими, якби не існувало
між нами    взаємної терпимості»
                                                        Г. Гвіччардіні – італійський історик, філософ-гуманіст

Що означає поняття «толерантність»? Чи завжди ми в житті толерантні до інших людей? Які якості має толерантна людина і як їх виховати в собі? Щоб відповісти на ці питання, 14 листопада бібліотекарем районної центральної бібліотеки ім. О.М. Семашка Бровченко Оленою, для учасників ветеранського клубу «Життєлюб»  було проведено тренінг «Толерантність та нетерпимість». Міжнародний день толерантності запровадили у 1996 році за рішенням Генеральної Асамблеї ООН 16 листопада.
Під час тренінгу застосовувались інтерактивні форми роботи. Рольова гра «Компліменти» дала можливість сказати один одному приємні слова, від яких у всіх відразу покращився настрій, а під час гри «Міст дружби»  присутні ставали учасниками  певних життєвих ситуацій, обговорити приклади толерантного ставлення, складали «Асоціативний ряд» на слово «толерантність» та «Квітку толерантність». Не менш цікавим стало тестування «Наскільки ви толерантні», яке виявило ступінь толерантності кожного учасника. В «Мішечок порад», зібрали поради,  які на думку кожного виявляють толерантність людини, та вивчили  правила толерантного спілкування. А у подарунок кожен отримав закладку для книги у формі квітки «толерантність»,  на згадку про тему сьогоднішньої розмови.
Поетичності заходу надали вірші, притча та легенда про толерантність, милосердя, співчуття. Як показав час, усі біди нашого сьогодення зумовлені тим, що люди не навчилися конструктивно взаємодіяти, йти на компроміс, не виховані в дусі миролюбства і терпимості. Толерантність – це мистецтво жити в світі не схожих людей та ідей.
Закінчився тренінг словами Гете:
«Перед великим розумом я схиляю голову,
Перед великим серцем я стаю на коліна»
Такі заходи підтверджують, що бібліотеки – це відкритий майданчик, куди може прийти будь-хто, аби провести час, зустрітися з друзями, обмінятися думками.