Річниця пам`яті воїна АТО – земляка Олександра Стрелюка

Рік тому, 02 березня 2015 року, страшна чорна звістка надійшла в наш район. У зоні АТО загинув наш земляк, 33-річний житель села Рубанівка Олександр Стрелюк. Юнак присвятив своє життя військовій службі. Прийнявши військову присягу  на території Республіки Крим, він не зрадив свою Батьківщину, а виконував свій громадянський і військовий обов’язок на Сході України до останьої хвилини свого життя.

Важко передати словами горе матері, яка втратила сина.

02 березня 2016 року біля Рубанівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 зібралися учні, батьки, родичі, односельці, гості  вшанувати  пам`ять загиблого земляка Олександа.  Висловити свої співчуття матері та всій родині покійного приїхали  голова районної державної адміністрації С. С. Кумановська, військовий комісар Великолепетиського об’єднаного районного комісаріату, майор Роман Макаров, голови громадських організацій воїнів АТО та воїнів-афганців   Юрій Осоченко та  Василь Вдовіченко.

Голова райдержадміністрації С. С. Кумановська зазначила: «Нав’язана нам війна забрала вже тисячі життів українців, які були кращими, цвітом нації. Не думаючи про своє життя, вони за першим покликом стали на захист своєї Вітчизни. Серед них був і наш односельчанин Олександр, яким можна пишатися та брати приклад підростаючому поколінню».

Військовий комісар  висловив щирі співчуття рідним та зауважив, що нажаль не знав Олександра: «Материнський біль від втрати сина не стихне ніколи. Але нехай Вас підтримує думка про те, що Ваш син віддав своє молоде життя за рідну Україну, за свій народ і загинув, як справжній воїн, як справжній герой на полі бою».

Сільський голова Карп І. Г.,  звертаючись до односельців зауважив, що в знак шани до Олександра Стрелюка в його честь названа одна з вулиць села Рубанівка.

Учні школи та вчителі згадали шкільне життя Олександра та  його мрії, вшанували його пам`ять хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам`ятного знаку.  На мітингу звучав Гімн України у виконанні всіх учнів та вчителів школи, що свідчить про високий рівень патріотичного виховання рубанівців.

Біля могили Олександра Юрій Осоченко висловив щиру подяку мамі Людмилі Вікторівні за виховання сина-героя та низько вклонився їй.

До нині Лепетищину обходили чорні звістки про смерть наших земляків,   участь у військових діях у зоні АТО. Це перша страшна втрата. І дай, Боже, що  вона булла останньою.

Герої не вмирають, їх пам’ятають вічно.