«Рік 33-й… Голод… Голод…»

Ні труни, ні хрестів, ні тризни!
Прямо в яму, на віки-віків!
Чорна сповідь моєї Вітчизни
І її затамований гнів
А. Листопад

Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України. Відкриті архівні документи ще і ще раз засвідчують, що авторами геноциду, штучного голодомору, фізичного знищення народу стали тодішня правляча влада, радянський політичний режим. Народ України пам’ятає сторінки свого життя, але з часом відійдуть у небуття свідки тих трагічних подій Великого Голодомору. А тому варто робити все, щоб їх нащадки, особливо молодь, знали про ті лихоліття, свято берегли їх у своїй пам’яті в ім’я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилось.

Головне у діяльності бібліотек по відзначенню чергової річниці Голодомору і вшануванню пам’яті його жертв – донести до сучасників правду про цю трагедію. Тому, 22 листопада 2018 року листопада завідувачем комунального закладу «Великолепетиська районна дитяча бібліотека» Тетяною Хребтовою, бібліотекарем комунального закладу «Великолепетиська центральна районна бібліотека ім. О. М. Семашка» Оленою Бровченко,  бібліотекарем комунального закладу «Великолепетиський опорний заклад       ЗСО І-ІІІ ступенів» Галиною Кубатко та класним керівником 10 класу Наталією Юрченко для учнів старших класів КЗ «Великолепетиський ОЗЗСО І-ІІІ ступенів» було проведено годину пам’яті «Рік 33-й… Голод… Голод…».
Ведучі заходу ознайомили присутніх із трагічними сторінками тих страшних подій української історії, зокрема і фактами Голодомору безпосередньо в нашому краї. Для присутніх було презентовано медіа-вернісаж «Голод 33-го», на якому були представлені архівні документи, ілюстровані матеріали та спогади очевидців тієї страшної трагедії. Наприкінці заходу був проведений огляд літератури «І пам’яті свіча не згасне…», під час якого присутні мали змогу ознайомитись з книжковими виданнями, в яких міститься інформація про страшні роки голодомору в Україні.