Роботодавцям про необхідність збереження первинних документів

Відповідно до законодавства для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з липня 2000 року за даними персоніфікованого обліку.
За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців підряд по 30 червня 2000 року.
Довідка про заробітну плату (дохід) найманих працівників видається на підставі наявних первинних документів (платіжних відомостей, особових рахунків та інших бухгалтерських документів) підприємством, де працювала особа. Якщо підприємство, установу чи організацію ліквідовано, то довідки про заробітну плату видаються їх правонаступником або архівною установою.
Спеціалістами Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області надається допомога пенсіонерам в отриманні необхідних документів для призначення пенсії, зокрема, надсилаються запити до підприємств та архівних установ та проводяться перевірки достовірності довідок про розмір заробітної плати. Розрахунково-платіжні відомості та особові рахунки працівників підприємств та установ повинні зберігатися протягом 75 років. Іноді громадяни не мають можливості отримати довідку про свою заробітну плату через те, що підприємство ліквідувалося або припинило свої діяльність, а первині документи на зберігання до архівної установи не передано.
За 6 місяців 2018 року спеціалістами контрольно-перевірочної служби проведено 2529 перевірок документів для пенсійного забезпечення громадян, з яких 84% складають саме довідки про заробіток до 01 липня 2000 року. У 762 випадках виявлено розбіжності між первинними документами та виданими довідками, витребувано уточнені дані, які враховано для пенсійного забезпечення громадян. За результатами проведених перевірок: у 38 випадках упереджено недоплату пенсійних коштів та у 253 – переплати пенсійних коштів попереджено.
Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області звертається до роботодавців, які використовують працю найманих працівників, дотримуватися норм законодавства щодо належного збереження первинних документів та у випадках ліквідації, банкрутства чи реорганізації підприємства передавати їх на зберігання до архівних установ області.

 

Категорії статті РДА: