Роз`яснення стосовно сплати податків та внесків під час дії карантину на території України у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID – 2019)

У зв`язку з численними зверненнями фізичних осіб-підприємців, за дорученням голови Великолепетиської районної державної адміністрації Євгена Холодаря Великолепетиська ДПІ Новокаховського управління ГУ ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі надає роз`яснення стосовно сплати податків та внесків під час дії карантину на території України у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID – 2019), а саме:
відповідно до прийнятого Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID – 2019)» № 540 – IX від 30 березня 2020 року:
  • по сплаті єдиного податку для платників першої та другої груп пункт 52-6, який Законом № 540 внесено до підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу, надає органам місцевого самоврядування у 2020 році право прийняти рішення про внесення змін до прийнятого раніше рішення про встановлення місцевих податків та/або зборів щодо зменшення ставок єдиного податку.
      Станом на 29 квітня зміни до прийнятих рішень по затверджених ставках єдиного податку на 2020 рік селищною та сільськими радами не вносились, тому платники фізичні особи – підприємці (які не використовують найману працю) можуть скористатися правом щорічної відпустки (п.п. 295.2, 295.5 ст.295 Податкового кодексу України), подавши заяву довільної форми до настання періоду щорічної відпустки терміном на один календарний місяць зі звільненням від нарахування та сплати зобов`язань по фіксованому єдиному податку;
  • по нарахуванню та сплаті єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, відповідно затверджених змін Законом України від 17.03.2020 року № 533 – IX за період з 1 по 31 березня та з 1 по 30 квітня 2020 року тимчасово звільняються від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування лише за себе фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування;
  • особи, які провадять незалежну професійну діяльність;
  • члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.
Нарахування ЄСВ змінюється в автоматичному режимі програмним забезпеченням Державної податкової служби України.
Великолепетиська державна податкова інспекція на період карантину працює з платниками податків та громадянами дистанційно виключно через Електронний кабінет, поштою, консультацій з питань оподаткування за телефоном 2-22-79.