Шановні жителі Великолепетищини!

Прийміть найщиріші вітання з 74-ю річницею звільнення Великолепетиського району від німецько-фашистських загарбників. Цей день увійшов у історію Великої Вітчизняної війни ще і як день остаточної ліквідації Нікопольського плацдарму, земля якого густо скроплена кров'ю воїнів-визволителів.
За минулі десятиріччя змінилися покоління, пішли з життя більшість учасників та свідків  подій лютого 1944 року. Лише одиниці з поміж представників старшого покоління можуть розповісти, як все відбувалося. На прикладі свого життя вони донесли до прийдешніх поколінь якого  лютого ворога нашого народу було подолано. У їхній пам'яті живі ті, кому долею судилося навіки залишитись молодими.
Їм випала нелегка доля – відстояти батьківшину, відбудувати, підняти з руїн, ростити дітей війни.
Ми все пам'ятаємо, ми бережемо історичну правду, ми з гордістю називаємо себе спадкоємцями покоління переможців.
Я вдячний долі, що, працюючи у 2011-2014 роках головою Великолепетиської районної державної адміністрації,  разом з однодумцями зробив і свій внесок у збереження пам'яті про визволителів.
Всі  сільські ради, учні і працівники шкіл, працівники закладів культури району та апарату районної державної адміністрації працювали над формуванням інтернет-варіанту Книги Пам'яті Великолепетиського району. Вже понад 5 років  люди з усього колишнього Радянського Союзу мають можливість за допомогою кількох натисків на клавіші  знайти інформацію про загиблих, оглянути місце їх поховання у братських могилах. За цей час декілька сімей знайшли своїх рідних, будь-яку інформацію про яких шукали десятками років. І це головний результат проведеної у той час роботи.
Долучаючи до участі у цій справі широкі кола громадськості, людей різного віку та соціальних груп, ми згуртовували наших земляків навколо головної ідеї: збереження пам'яті про тих, хто заплатив своїм життям за свободу нашої рідної української землі.
Глибоко переконаний, що кожен, гортаючи сторінки Книги Пам'яті, своїм серцем і розумом сприймає перемоги, болі і втрати людей воєнного покоління.  І вже по-іншому сприймаються справжні людські цінності.
 Ми пам'ятаємо. Ми гордимося.
Дякуємо визволителям за приклад справжнього героїзму, справжнього патріотизму.
Всіх великолепетисців вітаємо з днем визволення. Бажаємо миру кожній оселі і нашій державі.
 
                                                       Олексій Скопіч,
                депутат Великолепетиської районної ради