На виконання наказу Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області від 03 вересня 2018 року № 2842 «Щодо організації заходів з проведення осінньої компанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних», з метою організації та проведення заходів з профілактики сказу серед диких тварин, Великолепетиське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонскій області доводить до відома, що на території Херсонської області, у тому числі й Великолепетиського району протягом жовтня-грудня буде проведена осіння кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Метою програми є комплексне розв’язання проблеми захисту населення, сільськогосподарських і домашніх тварин від захворювання на сказ.
Імунізація буде проводитись наземним, або повітряним розподілом, шляхом розкидання з гелікоптера чи літака для диких тварин принад, які мають високо імунну безпечну вакцину, що являє собою невеличкі брикети-приманки із запахом м’ясо-кісткового борошна, в середині приманки знаходиться капсула з вакциною проти сказу. При поїданні приманки у тварин створюється специфічний імунітет, при цьому не викликає захворювання у тварин і вона безпечна для сільськогосподарських тварин та природного середовища.
Вакцина розкидатиметься над територіями, де проживають дикі тварини, над лісовими та польовими угіддями за виключенням населених пунктів, водоймищ, автомобільних шляхів.
У разі виявлення приманки в місцях її розкладання, не варто брати брикети до рук, переміщувати чи розбивати, використовувати для інших потреб.
Дата розповсюдження вакцини буде повідомлена пізніше.