Щодо погашення заборгованості зі сплати единого соціального внеску та зарахування страхового стажу

Відповідно до статті 24 Закону України від 09 липня 2003 року №1058 “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” страховий стаж - період, протягом якого людина підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачувалися внески в розмірі не менше мінімального страхового внеску.
Згідно діючого законодавства  фізичні особи – підприємці  зобов’язані сплачувати єдиний внесок в розмірі не меншому ніж 22% від мінімальної зарплати, яка  на сьогодні  складає  3723 грн., відповідно мінімальний страховий внесок – 819 грн. 06 коп. на місяць.  У разі несплати або несвоєчасної сплати єдиного внеску, виникає недоїмка, на яку  нараховуються фінансові санкції.
Наявність недоїмки зі  сплати єдиного внеску не дозволяє зарахувати до страхового стажу періоди підприємницької діяльності в повному обсязі, тим самим  Ви позбавляєте себе права на отримання пенсії та інших соціальних виплат. 
Крім того, для зарахування страхового стажу фізичним особам – підприємцям, у тому числі  «на спрощеній системі оподаткування»,  необхідно не лише своєчасно сплачувати єдиний соціальний внесок, а й подавати річну звітність до органів фіскальної служби.
Шановні підприємці, які мають заборгованість зі сплати єдиного внеску! Враховуючи вищезазначене, Вам необхідно погасити існуючу заборгованість та своєчасно сплачувати поточні платежі.

Категорії статті РДА: