Сходка громадян у с. Катеринівка щодо надання пасовищ у громадське користування

З метою реалізації у районі соціальних ініціатив Президента України В. Ф. Януковича щодо створення умов для розвитку аграрного сектору, 25 жовтня 2013 року в с. Катеринівка, за участю першого заступника голови районної державної адміністрації Олександра Трохименка та заступника начальника, начальника відділу організації виробництва, переробки та маркетингу сільськогосподарської продукції Анатолія Васьковського відбулась сходка громадян з питань надання пасовищ у громадське користування.
На сходку зібралося близько 30 жителів села, які утримують велику рогату худобу.
Заступником начальника, начальником відділу організації виробництва, переробки та маркетингу сільськогосподарської продукції Анатолієм Васьковським проінформовано громадян, що згідно статті 34 Земельного кодексу України, земельні ділянки для сінокосіння і випасання худоби – це ділянки сільськогосподарського призначення, які надаються лише в тимчасове користування і повинні використовуватися виключно як сінокіс чи пасовище. Громадяни окремо або створивши об'єднання громадян-власників худоби, відповідно до Закону України «Про об'єднання громадян», можуть отримати в оренду земельну ділянку для випасання худоби. Земельні ділянки можуть надаватися лише громадянам, які утримують худобу.
Громадян цікавили питання щодо переліку документів, необхідних для отримання земельних ділянок в оренду; умов створення спілок громадян-власників худоби; переваг оренди земельних ділянок спілкою.
На завершення зустрічі перший заступник голови районної державної адміністрації Олександр Трохименко розповів про позитивний приклад створення у с. Демидівка Демидівської сільської ради спілки власників великої рогатої худоби «Демидівська» та відмітив: «Культурні пасовища — це поліпшені природні або створені на орних землях пасовищні кормові угіддя, які дають змогу забезпечити високу продуктивність тварин. А спілці власників тварин великої рогатої худоби легше обробляти земельну ділянку, засіяти її кормовими рослинами та утримувати у належному стані, ніж окремому громадянину».