Стежками козацької Січі

14 жовтня 2013 року з нагоди відзначення Дня Українського козацтва працівниками  центральної районної бібліотеки ім. О. М. Семашка в читальному залі бібліотеки оформлено книжкову виставку-екскурсію «Стежками козацької Січі», де до уваги читачів бібліотеки преставлено книги  про козацтво та свято Покрови Пресвятої Богородиці, що вважалася покровителькою запорізьких козаків, на честь якої вони зводили храми на всій території України. Таким чином, Покрова святкується в нас не тільки як народно-релігійне, а й національне свято.
Відвідувачі бібліотеки мали змогу ознайомитися з історію українського козацтва, як складного і багатогранного суспільного явища, що відіграло надзвичайно важливу роль в історії України, яке не лише виступало в ролі національних збройних сил, а й було головним чинником збереження української державності. Адже День українського козацтва – свято всього українського народу, свято людей, небайдужих до благородної справи розбудови української державності. Завдяки впливові козацтва на українську культуру, збереженню козацьких традицій українці і в подальшому, у часи бездержавності, зберегли прагнення до волі і незалежності, а образ козака став уособленням ідеалу чоловіка-воїна, захисника Вітчизни.
Бібліотекарем Оленою Бровченко для відвідувачів бібліотеки проведено перегляд літератури за книгами, представленими на виставці.

Таксон: