Створення умов для ефективної навчально-пізнавальної діяльності та успішної соціалізації учнів в умовах впровадження концепції Нової української школи

Саме з такого питання 27 лютого 2018 року на базі Миколаївського освітнього комплексу «заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів – заклад дошкільної освіти» відбувся семінар для керівників освітніх закладів та їх заступників з навчально-виховної роботи. Метою заходу визначено розвиток управлінських компетентностей зі створення інноваційного середовища в навчальному закладі відповідно до Концептуальних засад реформування освіти «Нова українська школа». У роботі семінару взяли участь 24 педагоги.
Упровадження сучасних методик навчання учасники семінару мали можливість спостерігати під час фрагментів уроків:
5 клас, урок природознавства  «Організм і його властивості. Клітинна будова організму»
Валєєва Анна Сергіївна, спеціаліст вищої категорії
11 клас, урок української мови  «Зв'язне мовлення. Ділові папери. Офіційний лист. Розписка. Доручення»
Закревська Ірина Йосипівна, спеціаліст І категорії
1 клас, урок природознавства «Тварини – мої улюбленці»
Сидоренко Інна Миколаївна, спеціаліст І категорії
6 клас, географія «Гідросфера»
Ружицька Юлія Георгіївна, спеціаліст ІІ категорії
Далі виступила завідувач районного методичного кабінету Вольська Т. В., яка ознайомила присутніх з новим Стандартом початкової освіти, що був затверджений Кабінетом Міністрів України напередодні, 21 лютого. Саме за ним уже наступного навчального року навчатимуться всі перші класи. Також Вольська Т. В. зупинилася на теорії множинного інтелекту американського психолога Говарда Гарднера, оскільки теорія множинного інтелекту підтверджує те, з чим педагоги мають справу щодня: люди мислять і вчаться багатьма різноманітними способами.
Наступним кроком у роботі семінару став практикум за методом кооперативного навчання «Формування ключових життєвих компетентностей учнів в умовах становлення Нової української школи», який провела заступник директора з навально-виховної роботи Миколаївського освітнього комплексу Франіца В. О. Плідною була робота в групах, у ході якої педагоги ще раз детально опрацювали ключові освітні компетентності.
Фінальним акордом семінару стало загальношкільне свято «Зустріч весни», яке викликало шквал позитивних емоцій у присутніх.
Підвів підсумки роботи семінару начальник відділу освіти районної державної адміністрації Періг А. І. У своєму виступі керівник наголосив на важливості обміну досвідом та наскрізному впровадження механізму реалізації завдань компетентісного підходу в контексті Нової української школи.