Сучасний підхід до навчання

10 січня 2019 року на базі КЗ «Великолепетиський опорний заклад загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів» відбулося ІІІ засідання районного методичного об'єднання вчителів початкових класів.
Усім відомо, що математика дуже важлива наука, яка застосовується в багатьох сферах нашого життя: починаючи від побутових завдань і закінчуючи всілякими справами на роботі.
Але от наскільки вона (математика) важлива? У цьому допомогла розібратися вчитель початкових класів Князегригорівської ЗОШ І – ІІІ ступенів Голуб Тетяна Іванівна під час майстер-класу «Формування математичної компетентності молодшого школяра». Оскільки математика - це не тільки завдання математичного характеру, а й різні життєві ситуації, які потребують розгляду «під різними кутами». Тетяна Іванівна надала змогу вчителям-колегам визначити та розподілити площу присадибної ділянки: двір, сад, город, господарчі приміщення. Учителі до цього завдання підійшли креативно, розрахували не тільки площу вище зазначеного, а віднайшли місце для зони відпочинку: басейну, альтанки, шезлонгу з парасолями...
Сучасні учні – цифрове покоління, покоління Z – з раннього дитинства оточені гаджетами. Для них основне джерело інформації вже не книга чи педагог, а гаджети з доступом до мережі Інтернет. Гаджети заважають педагогам проводити уроки.
Як же гаджети, з якими так полюбляють грати діти, перетворити на помічників навчання?
На це запитання надав відповідь учитель початкових класів Демидівського ОК «Заклад загальної середньої освіти І ступеню – заклад дошкільної освіти» Рак Олег Миколайович, який провів майстер – клас «Використання QR-кодів у навчальному процесі».
Під час навчальної гри-квесту учасники методичного об'єднання отримали різні завданнями в QR-кодах:
  • мовна зупинка – скласти розповідь за поданим початком;
  • літературна зупинка – вивчити та розказати чистомовку;
  • краєзнавча зупинка – знайти та записати як називають дідусів Морозів у різних країнах;
  • математична зупинка – розв'язати приклади та скласти слово, яке зашифроване у відповідях (зашифроване слово-щедрівка);
  • мистецька зупинка – виготовити іграшку та скласти до неї технологічну карту.
У підсумку Олег Миколайович пояснив як вчитель може закодувати власні розробки, а потім роздрукувати отриманий QR-код разом із завданням.
З новими нормативними актами щодо сертифікації вчителів початкових класів ознайомила присутніх методист районного методичного кабінету Городнича Л. О.
Закінчили районне методичне об'єднання спільним виконанням щедрівки, що підняло настрій усім присутнім, та побажаннями здоров'я, миру та творчих успіхів у новому 2019 році.

 

Категорії статті РДА: